TSV Eintracht - Fortuna Düsseldorf 0-0. Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 11 stycznia, zespół TSV Eintracht zremisował z Fortuną Düsseldorf 0-0. Mecz odbył się na Eintracht-Stadion w Brunszwiku.

15. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-01-11 20:30 | Stadion: Eintracht-Stadion | Arbiter: Alexander Sather
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Fortuny Düsseldorf wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Fortuny Düsseldorf zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki TSV Eintracht była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 52. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trener Fortuny Düsseldorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Thomas Pledl, a murawę opuścił Kristoffer Peterson.

W tej samej minucie Brandon Borrello został zastąpiony przez Emmanuela Iyohę. W 69. minucie kartkę obejrzał Edgar Prib z Fortuny Düsseldorf. Kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Bära. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Suleiman Abdullahi.

Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze TSV Eintracht: Martin Kobylański, Nick Proschwitz, na ich miejsce weszli: Manuel Schwenk, Yassin Ben Balla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rouwena Henningsa, Edgara Priba zajęli: Dawid Kownacki, Marcel Sobottka. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andre'a Hoffmanna z Fortuny Düsseldorf, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Manuela Schwenka z drużyny przeciwnej.

Florian Kastenmeier
55′ Brian Behrendt
Matthias Zimmermann
Jannis Nikolaou
Andre Hoffmann88′
61′ Dominik Wydra
Kevin Danso
Fabio Kaufmann
Luka Krajnc
85′ Martin Kobylański
Brandon Joel Gaetano Borrello63′
Patrick Kammerbauer
Alfredo Morales
52′ Lasse Schlüter
Kristoffer Peterson63′
Felix Kroos
Edgar Prib69′ 85′
72′ Suleiman Abdullahi
Rouwen Hennings75′
90′ Nick Proschwitz
Christoph Klarer
90′ Yassin Ben Balla
Leonardo Koutris
Iba May
Kelvin Ofori
72′ Marcel Bär
Thomas Pledl63′
Njegoš Kupusović
Marcel Sobottka85′
Yari Otto
Emmanuel Iyoha63′
85′ 90′ Manuel Schwenk
Dawid Kownacki75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka TSV Eintracht w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.