TSV Eintracht - FC St. Pauli 2-1 (0-1). Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi

5 grudnia na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbyło się starcie 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i FC St. Pauli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 2-1.

M. Dittgen 2'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka FC St. Pauli wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC St. Pauli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Max Dittgen. W zdobyciu bramki pomógł Daniel-Kofi Kyereh.

Między siódmą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom TSV Eintracht. W pierwszej minucie doliczonego czasu Benjamin Kessel został zmieniony przez Robina Ziegelego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC St. Pauli.

Trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Lukas Daschner, a murawę opuścił Daniel-Kofi Kyereh.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 65 minut, jednak zespół TSV Eintracht doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Marcel Bär. W 73. minucie Simon Makienok został zmieniony przez Igora Matanovica, co miało wzmocnić jedenastkę FC St. Pauli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Bära na Fabia Kaufmanna.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Rico Benatelli z drużyny gości. Była to 75. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół TSV Eintracht przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Fabio Kaufmann. Asystę przy bramce zanotował Danilo Wiebe.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Robin Himmelmann
45′ 45′ Benjamin Kessel
Sebastian Ohlsson
7′ Jannis Nikolaou
Philipp Ziereis
Dominik Wydra
James Alexander Lawrence
Felix Kroos
Daniel Buballa83′
17′ Danilo Wiebe
Rico Benatelli75′
Patrick Kammerbauer
Kevin Lankford83′
Lasse Schlüter
Max Dittgen  2′ 83′
90′ Martin Kobylański
Rodrigo Zalazar Martínez
 67′ 79′ Marcel Bär
Leart Paqarada83′
45′ Robin Ziegele
Afeez Aremu
90′ Yassin Ben Balla
Finn Ole Becker83′
79′  82′ Fabio Kaufmann