TSV Eintracht - Erzgebirge Aue 0-2 (0-0). Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 23 kwietnia, zespół TSV Eintracht przegrał z Erzgebirge Aue 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Eintracht-Stadion w Brunszwiku.

P. Zulechner 82'

Jedenastka TSV Eintracht przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań zespół Erzgebirge Aue wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Philippowi Riesemu z jedenastki gości. Była to 36. minuta spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Dimitrij Nazarov dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Pascal Testroet.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Dominikowi Wydrze z TSV Eintracht. W 60. minucie Ji Dong-Won zastąpił Fabia Kaufmanna. W tej samej minucie trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patrick Kammerbauer, a murawę opuścił Dominik Wydra.

A trener Erzgebirge Aue wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Hochscheidta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ben Zolinski. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Steve Breitkreuza z Erzgebirge Aue, a w 68. minucie Yassina Ben Ballę z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Pascal Testroet został zmieniony przez Philippa Zulechnera, co miało wzmocnić drużynę Erzgebirge Aue. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yassina Ben Ballę na Martina Kobylańskiego oraz Suleimana Abdullahiego na Marcela Bära.

Zespół TSV Eintracht ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Philipp Zulechner. Przy zdobyciu bramki asystował Jan Hochscheidt.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Louis Samson, Ognjen Gnjatić, a na ich miejsce weszli Dimitrij Nazarov, Steve Breitkreuz. W doliczonej drugiej minucie starcia kartką został ukarany Philipp Zulechner, zawodnik Erzgebirge Aue. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

John-Patrick Strauß
68′ 72′ Yassin Ben Balla
Philipp Riese36′
72′ Suleiman Abdullahi
Florian Krüger
60′ Dong-won Ji
Ben Zolinski62′
51′ 60′ Dominik Wydra
Sascha Härtel
60′ Patrick Kammerbauer
Louis Samson84′
60′ Fabio Kaufmann
Tom Baumgart
72′ Martin Kobylański
Ognjen Gnjatić84′
Iba May
Jan Hochscheidt62′
72′ Marcel Bär
Erik Majetschak
Yari Otto
Philipp Zulechner70′  82′ 90′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom TSV Eintracht, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.