TSV 1860 Monachium - SG Dynamo Drezno 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 29. kolejka 3. Ligi

W starciu 29. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 22 marca, zespół TSV Monachium wygrał z Dynamem Drezno 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium.

29. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-03-22 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Benjamin Cortus
TSV 1860 Monachium
SG Dynamo Drezno
1
0
P. Steinhart 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Dynama Drezno.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Dynama Drezno doszło do zmiany. Philipp Hosiner wszedł za Christopha Dafernera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Stephanowi Salgerowi z jedenastki gospodarzy. Była to 69. minuta spotkania. Trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Luka Štor, a murawę opuścił Pascal Sohm.

Mimo że drużyna TSV Monachium nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 102 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 85. minucie wynik ustalił Phillipp Steinhart. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Stefan Lex.

W 87. minucie Jonathan Meier został zmieniony przez Leroya Kwadwa. W tej samej minucie w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Yannick Stark wszedł za Heinza Mörschla. Na murawie, jak to często zdarzało się TSV Monachium w tym sezonie, pojawił się Daniel Wein, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Keanu Staude'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Tim Knipping
69′ Stephan Salger
Sebastian Mai
 85′ Phillipp Steinhart
Julius Kade
20′ 88′ Richard Neudecker
Ransford-Yeboah Königsdörffer
88′ Keanu Staude
Jonathan Meier87′
90′ Merveille Biankadi
Paul Will
Stefan Lex
Heinz Robert Mörschel25′ 87′
Dennis Dressel
Pascal Sohm74′
16′ Sascha Mölders
Christoph Daferner43′
Tom Kretzschmar
Patrick Wiegers
88′ Dennis Erdmann
Leroy Kwadwo87′
Leon Klassen
Justin Leonard Löwe
88′ Daniel Wein
Yannick Stark87′
90′ Erik Tallig
Marvin Stefaniak
Fabian Greilinger
Philipp Hosiner43′
Johann Ngounou Djayo
Luka Štor74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom TSV Monachium, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Dynama Drezno dokonała czterech zmian.