TSV 1860 Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 1-0 (1-0). Puchar Niemiec

26 października na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami TSV Monachium a Schalke 04. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem TSV Monachium 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 15,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-26 18:30 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 15000 | Arbiter: Robert Kampka
TSV 1860 Monachium
Schalke 04 Gelsenkirchen
1
0
S. Lex 5'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Schalke 04 (”Czeladnicy”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Stefan Lex. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sascha Mölders.

W 22. minucie Darko Churlinov został zastąpiony przez Thomasa Ouwejana. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Wein z TSV Monachium. Była to 30. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Monachium.

W pierwszych minutach drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Malick Thiaw osłabiając tym samym drużynę gości. Między 59. a 62. minutą, boisko opuścili piłkarze TSV Monachium: Phillipp Steinhart, Daniel Wein, na ich miejsce weszli: Fabian Greilinger, Quirin Moll. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Zalazara, Marvina Pieringera zajęli: Danny Latza, Simon Terodde.

W 72. minucie w zespole TSV Monachium doszło do zmiany. Semi Belkahia wszedł za Yannicka Deichmanna. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Schalke 04 doszło do zmiany. Blendi Idrizi wszedł za Yaroslava Mikhaylova. Chwilę później trener TSV Monachium postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Stefana Leksa wszedł Marius Willsch, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole TSV Monachium doszło do zmiany. Tim Linsbichler wszedł za Marcela Bära. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Merveille Biankadiego z TSV Monachium, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Simona Terodde'a z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Ralf Faehrmann
72′ Yannick Deichmann
Malick Laye Thiaw48′
Niklas Lang
Marcin Kamiński
Stephan Salger
Ko Itakura
59′ Phillipp Steinhart
Reinhold Ranftl
89′ Merveille Biankadi
Rodrigo Zalazar Martínez62′
Dennis Dressel
Yaroslav Mikhaylov78′
82′ Marcel Bär
Darko Churlinov22′
 5′ 82′ Stefan Lex
Guðlaugur Victor Pálsson
30′ 59′ Daniel Wein
Marvin Pieringer62′
Sascha Mölders
Marius Bülter
Tom Kretzschmar
Martin Fraisl
72′ Semi Belkahia
Timo Becker
Kevin Goden
Henning Matriciani
82′ Marius Willsch
Thomas Ouwejan22′
59′ Quirin Moll
Florian Flick
Erik Tallig
Blendi Idrizi78′
Nathan Gilbert Eric Wicht
Danny Latza62′
59′ Fabian Greilinger
Marc Rzatkowski
82′ Tim Linsbichler
Simon Terodde62′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Drużyna TSV Monachium w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.