TSV 1860 Monachium - FC Würzburger Kickers 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 1. kolejka 3. Ligi

W meczu 1. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 24 lipca, jedenastka TSV Monachium wygrała z Wuerzburger Kickers 1-0 (1-0). Mecz na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium obejrzało 3 736 widzów.

1. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-07-24 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 3736 | Arbiter: Franz Bokop
TSV 1860 Monachium
FC Würzburger Kickers
1
0
M. Bär 11'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Wuerzburger Kickers wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Marcel Bär dla jedenastki TSV Monachium. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Erik Tallig.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Leonowi Schneiderowi z zespołu gości. Była to 19. minuta starcia. W pierwszej minucie doliczonego czasu Semi Belkahia zastąpił Niklasa Langa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny TSV Monachium.

Drugą połowę jedenastka Wuerzburger Kickers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Kopacza wszedł Marvin Pourié. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 63. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Larsowi Dietzowi i Moritzowi Heinrichowi.

Trener Wuerzburger Kickers postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Dennisa Waidnera i na pole gry wprowadził napastnika Ryana-Segona Adigę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze TSV Monachium: Richard Neudecker, Erik Tallig, Marcel Bär, na ich miejsce weszli: Dennis Dressel, Keanu Staude, Stefan Lex. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Breuniga, Roberta Herrmanna, Moritza Heinricha zajęli: Saliou Sané, Alexander Lungwitz, Dildar Atmaca. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Dennis Waidner65′
45′ Semi Belkahia
Christian Strohdiek79′
68′ Erik Tallig
David Peter Kopacz46′
Quirin Moll
Dominik Meisel82′
68′ Richard Neudecker
Fanol Përdedaj
Sascha Mölders
Moritz Heinrich63′ 80′
 11′ 89′ Marcel Bär
Maximilian Breunig65′
György Székely
Marc Paul Victor Richter
Kevin Goden
Louis Breunig
45′ Niklas Lang
Tobias Kraulich
68′ Dennis Dressel
Niklas Hoffmann
89′ 90′ Stefan Lex
Marvin Pourié46′
68′ Keanu Staude
Saliou Sané65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Wuerzburger Kickers w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.