TSV 1860 Monachium - FC Ingolstadt 04 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 3. Ligi

18 stycznia na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się mecz 19. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i FC Ingolstadt. Starcie zakończyło się zwycięstwem TSV Monachium 1-0.

19. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-01-18 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Tobias Reichel
TSV 1860 Monachium
FC Ingolstadt 04
1
0
S. Mölders 75'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół FC Ingolstadt zajmował drugą, natomiast jedenastka TSV Monachium - trzecią pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Ingolstadt wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Merlin Röhl z FC Ingolstadt. Była to 10. minuta spotkania.

W 31. minucie Quirin Moll zastąpił Daniela Weina. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Ingolstadt postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Merlina Röhla i na pole gry wprowadził napastnika Caniggię Ginolę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu zdobył Sascha Mölders dla zespołu TSV Monachium. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Merveille Biankadi.

W 78. minucie Stefan Lex został zmieniony przez Dennisa Dressla, co miało wzmocnić jedenastkę TSV Monachium. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Kraußego na Fatiha Kayę oraz Filipa Bilbiję na Caiuby'ego. Na osiem minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Erikowi Talligowi, piłkarzowi gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się TSV Monachium w tym sezonie, pojawił się Dennis Erdmann, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Richarda Neudeckera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Stephan Salger z drużyny gospodarzy.

Thomas Leon Keller
90′ Stephan Salger
Bjørn Paulsen
Phillipp Steinhart
Peter Kurzweg
78′ Stefan Lex
Merlin Röhl10′ 58′
85′ Richard Neudecker
Marc Stendera
Merveille Biankadi
Filip Bilbija80′
82′ Erik Tallig
Robin Krauße80′
31′ Quirin Moll
Stefan Kutschke
 75′ Sascha Mölders
Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Tom Kretzschmar
Robert Jendrusch
85′ Dennis Erdmann
Jonatan Kotzke
Leon Klassen
Ilmari Niskanen
31′ Daniel Wein
Patrick Sussek
78′ Dennis Dressel
Caiuby Francisco da Silva80′
Lorenz Knöferl
Caniggia Ginola Elva58′
Johann Ngounou Djayo
Fatih Kaya80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Ingolstadt przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.