TSV 1860 Monachium - FC Hansa Rostock 0-0. Liga niemiecka - 24. kolejka 3. Ligi

13 lutego na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 24. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i Hansy Rostock. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

24. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-02-13 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Jonas Weickenmeier
TSV 1860 Monachium
FC Hansa Rostock
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Hansy Rostock zajmował trzecią, natomiast drużyna TSV Monachium - czwartą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Hansy Rostock wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 20. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom TSV Monachium oraz dwie drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Hansy Rostock wyszedł w zmienionym składzie, za Svena Sonnenberga wszedł Jan Löhmannsröben. W 48. minucie czerwoną kartkę obejrzał John Verhoek, tym samym drużyna gości musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Lukas Scherff z zespołu gości. Była to 53. minuta meczu. W 64. minucie Dennis Dressel został zastąpiony przez Erika Talliga. A trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pascala Breiera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Philip Türpitz.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hansy Rostock doszło do zmiany. Tobias Schwede wszedł za Björna Rothera. Trener TSV Monachium postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Richarda Neudeckera i na pole gry wprowadził napastnika Fabiana Greilingera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Simon Rhein został zmieniony przez Olivera Daedlowa, a za Nika Omladiča wszedł na boisko Manuel Farrona, co miało wzmocnić zespół Hansy Rostock. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Leksa na Lorenza Knöferla w 90. minucie.

Björn Rother72′
64′ Dennis Dressel
Nik Omladič79′
90′ Stefan Lex
Philip Türpitz64′
29′ 75′ Richard Neudecker
Simon Rhein79′
20′ Daniel Wein
Aaron Philipp Herzog
64′ Erik Tallig
Jan Dominic Löhmannsröben46′
75′ Fabian Greilinger
Tobias Schwede72′
90′ Lorenz Knöferl
Pascal Breier64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Hansy Rostock otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna TSV Monachium w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.