TSV 1860 Monachium - FC Bayern München II 2-2 (1-1). Liga niemiecka - 37. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 37. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 16 maja, drużyna TSV Monachium zremisowała z Bayernem II 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium.

37. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-16 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Frank Willenborg
S. Singh 49'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Bayernu II plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół TSV Monachium zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu II w 13. minucie spotkania, gdy Armindo Sieb strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christopher Scott.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Richarda Neudeckera z TSV Monachium, a w 22. minucie Christophera Scotta z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy TSV Monachium odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Sascha Mölders. To już dwudzieste drugie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Zawodnicy Bayernu II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 49. minucie Sarpreet Singh dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zaliczył Armindo Sieb.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Maximilianowi Welzmüllerowi, piłkarzowi Bayernu II. W 59. minucie Maximilian Welzmüller został zmieniony przez Brighta Arreya-Mbi. W tej samej minucie trener Bayernu II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lenn Jastremski, a murawę opuścił Christopher Scott.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSV Monachium: Semiemu Belkahii w 62. i Mariusowi Willschowi w 64. minucie. Chwilę później trener TSV Monachium postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Mariusa Willscha. Na boisko wszedł Daniel Wein, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Phillipp Steinhart. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 73. minucie kartkę obejrzał Alexander Lungwitz z drużyny Bayernu II. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Bayernu II doszło do zmiany. Jann-Fiete Arp wszedł za Arminda Sieba. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Ron-Thorben Hoffmann
64′ 65′ Marius Willsch
Dennis Waidner
62′ Semi Belkahia
Justin Che
Stephan Salger
Nicolas Feldhahn
 68′ (k.) Phillipp Steinhart
Alexander Lungwitz73′
Stefan Lex
Maximilian Welzmüller55′ 59′
20′ Richard Neudecker
Christopher Gavin Scott22′ 59′
 41′ (k.) Sascha Mölders
Torben Rhein
65′ Daniel Wein
Jann-Fiete Arp82′
Marco Mannhardt
Lenn Jastremski59′
Lorenz Knöferl
Nicolas-Gerrit Kühn

Przewaga drużyny TSV Monachium w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom TSV Monachium w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna TSV Monachium w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół Bayernu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.