TSV 1860 Monachium - 1. FC Kaiserslautern 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 35. kolejka 3. Ligi

4 maja na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się mecz 35. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Monachium 3-0.

35. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-04 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Christof Günsch
TSV 1860 Monachium
1. FC Kaiserslautern
3
0
R. Neudecker 31'
P. Steinhart 52',69'

Zespół TSV Monachium bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół TSV Monachium wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka TSV Monachium zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Kaiserslautern (”FCK”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Monachium w 31. minucie spotkania, gdy Richard Neudecker zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Merveille Biankadi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Monachium.

Na drugą połowę jedenastka FC Kaiserslautern wyszła w zmienionym składzie, za Marvina Pouriégo wszedł Elias Huth. Drugą połowę drużyna FC Kaiserslautern rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carla Sickingera wszedł Anas Ouahim.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Monachium w 52. minucie spotkania, gdy Phillipp Steinhart strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 64. minucie za Fabiana Greilingera wszedł Stefan Lex. W 66. minucie arbiter ukarał kartką Richarda Neudeckera, piłkarza TSV Monachium. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”FCK” doszło do zmiany. Kevin Kraus wszedł za Adama Hlouszka.

W tej samej minucie trener ”FCK” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marlon Ritter, a murawę opuścił Anas Bakhat.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Phillipp Steinhart z TSV Monachium. Przy zdobyciu bramki asystował Stefan Lex.

W 72. minucie w drużynie FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Luca Jensen wszedł za Nicolása Sessę. Na murawie, jak to często zdarzało się TSV Monachium w tym sezonie, pojawił się Daniel Wein, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Erika Talliga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Niklas Lang, Lorenz Knöferl, Dennis Erdmann, a na ich miejsce weszli Semi Belkahia, Marius Willsch, Richard Neudecker.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Stefanowi Leksowi z jedenastki gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Matheo Raab
83′ Marius Willsch
Philipp Hercher
83′ Semi Belkahia
Tim Rieder
Stephan Salger
Marvin Senger
 52′ (k.), 69′ Phillipp Steinhart
Adam Hlouszek67′
64′ Fabian Greilinger
Carlo Sickinger46′
 31′ 66′ 83′ Richard Neudecker
Nicolás Sessa72′
Merveille Biankadi
Felix Götze
78′ Erik Tallig
Lorenz Otto
83′ Dennis Erdmann
Kevin Kraus67′
Maxim Gresler
Anil Gözütok
83′ Niklas Lang
Luca Jensen72′
78′ Daniel Wein
Anas Ouahim46′
83′ Lorenz Knöferl
Elias Huth46′
64′ 87′ Stefan Lex
Marlon Ritter67′

Zespół TSV Monachium był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników ”FCK” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Kaiserslautern rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie KFC Uerdingen 05. Tego samego dnia SV Wehen Wiesbaden będzie gościć drużynę TSV Monachium.