TSG 1899 Hoffenheim - SpVgg Greuther Fürth 2-2 (1-1,2-2) rzuty karne 6-7. Puchar Niemiec

22 grudnia na PreZero Arena w Sinsheim odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim a Greuther Fuerth. Mecz zakończył się zwycięstwem Greuther Fuerth, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 7-6.

M. Meyerhöfer 46'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christopha Baumgartnera z TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”), a w 10. minucie Antona Stacha z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach meczu to ”Wieśniaki” otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ihlas Bebou.

Zawodnicy gości (”Listki Koniczyny”) odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sebastian Ernst. Przy zdobyciu bramki asystował Anton Stach.

W 34. minucie za Havarda Nordtveita wszedł Kasim Nuhu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Listki Koniczyny” przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki gości strzelił Marco Meyerhöfer. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Håvard Kallevik.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Kevin Akpoguma. Bramka padła po podaniu Sebastiana Rudego.

Trener TSG Hoffenheim postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Christopha Baumgartnera i na pole gry wprowadził napastnika Roberta Skova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ihlasa Bebou z TSG Hoffenheim, a w 80. minucie Paula Jaeckla z drużyny przeciwnej. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili ”Listki Koniczyny”: Håvard Kallevik, Julian Green, Jamie Leweling, na ich miejsce weszli: Dickson Abiama, Hans Sarpei, Branimir Hrgota. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ihlasa Bebou, Moanesa Daboura zajęli: Sargis Adamyan, Ishak Belfodil.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Greuther Fuerth. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Sascha Burchert
 49′ 115′ Kevin John Ufuoma Akpoguma
Marco Meyerhöfer  46′
Kevin Vogt
Paul Jaeckel80′
34′ Havard Nordtveit
Maximilian Bauer
Kouassi Ryan Sessegnon
David Raum
105′ 111′ Mijat Gaćinović
Paul Seguin 90′ (k.)
6′ 58′ Christoph Baumgartner
Jamie Leweling86′
 13′ Andrej Kramarić
Sebastian Ernst  21′
Sebastian Rudy
Anton Stach10′ 105′
62′ 76′ Ihlas Bebou
Julian Green75′
77′ Moanes Dabbur
Håvard Kallevik Nielsen75′
Philipp Pentke
Marius Funk
111′ Melayro Chakewno Jalaino Bogarde
Simon Asta
34′ 102′ Kasim Adams Nuhu
Abdourahmane Barry
Stefan Posch
Hans Nunoo Sarpei75′
Marco John
Timothy Tillman105′
76′ Sargis Adamyan
Dickson Abiama75′
Maximilian Beier
Branimir Hrgota86′ 101′
77′ Ishak Belfodil
Robin Luca Kehr
58′ Robert Skov

Między 101. a 105. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Wieśniaki” i jedną drużynie przeciwnej. W 105. minucie w drużynie Greuther Fuerth doszło do zmiany. Timothy Tillman wszedł za Antona Stacha.

W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Melayro Bogarde wszedł za Mijata Gaćinovicia. W 115. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Akpogumie z TSG Hoffenheim.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka Greuther Fuerth pokonała ”Wieśniaki” 7-6. Swoją drużynę pogrążyli Kevin Vogt, Melayro Bogarde, Kasim Nuhu, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia mieli Maximilian Bauer, Sebastian Ernst z drużyny Greuther Fuerth, którzy nie wykorzystali jedenastek, a mimo to wygrali.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka ”Listki Koniczyny” wymieniła czterech zawodników.