TSG 1899 Hoffenheim - Kieler SV Holstein 1900 5-1 (2-0). Puchar Niemiec

26 października na PreZero Arena w Sinsheim odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim a Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem TSG Hoffenheim 5-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 5,033 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-26 18:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 5033 | Arbiter: Robert Hartmann
P. Neumann 47'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kieler Holstein Johannes van den Bergh.

W 31. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kieler Holstein Hauke Wahl. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Ufuomie z TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”).

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Phil Neumann.

W 58. minucie za Fabiana Reese'a wszedł Joshua Mees. W tej samej minucie w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Steven Skrzybski wszedł za Lewisa Holtby'ego.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie wynik na 3-1 podwyższył Angelo Stiller. Asystę zaliczył Kevin Ufuoma.

Między 63. a 68. minutą, boisko opuścili piłkarze TSG Hoffenheim: David Raum, Andrej Kramarić, na ich miejsce weszli: Robert Skov, Diadié Samassékou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Phila Neumanna, Patricka Errasa zajęli: Julian Korb, Philipp Sander. W 68. minucie arbiter ukarał kartką Simona Lorenza, zawodnika Kieler Holstein.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim w 72. minucie spotkania, gdy Munas Dabbur zdobył czwartą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Robert Skov.

Niedługo później Jacob Bruun wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSG Hoffenheim, strzelając kolejnego gola w 84. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Sargis Adamyan.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Ioannis Gelios
78′ Stefan Posch
Johannes van den Bergh 3′ (samob.)
46′ Kevin John Ufuoma Akpoguma
Fin Bartels
63′ David Raum
Alexander Mühling
 59′ Angelo Stiller
Lewis Harry Holtby58′
 72′ 77′ Moanes Dabbur
Fabian Reese58′
77′ Georginio Rutter
Patrick Erras68′
63′ Andrej Kramarić
Benedikt Pichler76′
Philipp Pentke
Thomas Daehne
78′ Mijat Gaćinović
Mikkel Kirkeskov Andersen
Dennis Geiger
Julian Korb68′
Florian Grillitsch
Stefan Thesker
63′ Diadié Samassékou
Joshua Mees58′
77′ Sargis Adamyan
Philipp Sander68′
Ihlas Bebou
Jann-Fiete Arp76′
77′  84′ Jacob Bruun Larsen