SV Wehen Wiesbaden - SV Meppen 1912 3-4 (1-2). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

23 października na BRITA-Arena w Wiesbaden odbył się mecz 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SV Wehen i Meppen 1912. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Meppen 1912 4-3. Na stadionie zasiadło 1 962 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

L. Tankulić 78'

Drużyna Meppen 1912 przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka SV Wehen wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Christophowi Hemleinowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Wehen w 31. minucie spotkania, gdy Maximilian Thiel zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze Meppen 1912 nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Markus Ballmert. Przy zdobyciu bramki pomagał Luka Tankulić.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Ginowi Fechnerowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo po stracie bramki drużyna gości objęła prowadzenie. W 41. minucie Serhat Koruk dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego.

Drugą połowę zespół SV Wehen rozpoczął w zmienionym składzie, za Johna Iredale'a wszedł Benedict Hollerbach.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SV Wehen Jozo Stanić.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie gola kontaktowego strzelił Kevin Lankford. Asystę zanotował Benedict Hollerbach.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Steffena Puttkammera, zawodnika Meppen 1912. Na murawie, jak to często zdarzało się Meppen 1912 w tym sezonie, pojawił się Jonas Fedl, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Jerona Al-Hazaimeha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 69. minucie Emanuel Taffertshofer został zmieniony przez Dominika Prokopa.

W tej samej minucie trener SV Wehen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Lankforda. Na boisko wszedł Amin Farouk, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Morgan Faßbender, Lucas Krüger, a na ich miejsce weszli Christoph Hemlein, Serhat Koruk. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Morgan Faßbender z Meppen 1912.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Meppen 1912, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie wynik na 2-4 podwyższył Luka Tankulić. Asystę przy golu zaliczył Lucas Krüger.

Między 85. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy SV Wehen: Ahmet Ege, Maximilian Thiel, na ich miejsce weszli: Dennis Kempe, Lucas Brumme. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce René Gudera, Luki Tankulicia zajęli: Richard Sukuta-Pasu, Beyhan Ametov. Między 88. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SV Wehen i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze SV Wehen odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Lucas Brumme. Asystę przy golu zanotował Gino Fechner.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-4.

Erik Domaschke
48′ (samob.) 89′ Jozo Stanić
Markus Ballmert  36′
88′ Sascha Mockenhaupt
Steffen Puttkammer64′
85′ Ahmet Ege Gürleyen
Jeron Al-Hazaimeh68′
40′ Gino Fechner
Lars Bünning
69′ Emanuel Taffertshofer
Florian Egerer90′
 51′ 69′ Kevin Lankford
Luka Tankulić  78′ 86′
Thijmen Goppel
Max Dombrowka
Bjarke Halfdan Jacobsen
René Guder86′
 31′ 85′ Maximilian Thiel
Serhat Zübeyr Koruk  41′ (k.) 75′
46′ John Warwick Iredale
Janik Jesgarzewski
85′ Dennis Kempe
Beyhan Ametov86′
Nico Rieble
Wilhelm Evseev
85′  90′ Lucas Brumme
Morgan Faßbender75′ 76′
69′ Amin Farouk
Lucas Felix Krüger75′
69′ Dominik Prokop
Marcus Piossek
46′ Benedict Hollerbach
Richard Sukuta-Pasu86′

Zawodnicy SV Wehen otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.