SV Wehen Wiesbaden - FC Viktoria Köln 2-2 (0-1). Liga niemiecka - 21. kolejka 3. Ligi

26 stycznia na BRITA-Arena w Wiesbaden odbył się mecz 21. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SV Wehen i Viktorii Koeln. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

L. Cueto 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny SV Wehen.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Maurice Malone wszedł za Gustafa Nilssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w 21. minucie spotkania, gdy Jeremias Lorch zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Simon Handle.

Od 41. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Viktorii Koeln i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Koeln.

Drużyna Viktorii Koeln długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Phillip Tietz. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sascha Mockenhaupt.

W 70. minucie za René Klingenburga wszedł Kai Klefisch. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marvin Ajani, piłkarz SV Wehen. W 76. minucie w zespole SV Wehen doszło do zmiany. Moritz Kuhn wszedł za Lucasa Brumme'a.

Chwilę później trener Viktorii Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kevin Holzweiler, a murawę opuścił Marcel Risse. A kibice SV Wehen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Benedicta Hollerbacha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marvin Ajani. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Viktorii Koeln przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Lucas Cueto. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zanotował Simon Handle.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 87. minucie Maurice Malone wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Jakova Medicia.

W 88. minucie w drużynie Viktorii Koeln doszło do zmiany. Luca Stellwagen wszedł za Lucasa Cueto. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Sebastian Mielitz
72′ 77′ Marvin Ajani
Patrick Koronkiewicz
Sascha Mockenhaupt
Maximilian Rossmann
Florian-Horst Carstens
Sead Hajrović
41′ Dennis Kempe
Simon Handle
Jakov Medić
René Klingenburg45′ 70′
Dominik Prokop
Marcel Risse77′
76′ Lucas Brumme
Lucas Cueto  81′ 88′
Marc Lais
Jeremias Lorch  21′ 43′
19′ Gustaf Nilsson
Mike Wunderlich
 64′ Phillip Tietz
Timmy Thiele
Matthias Hamrol
Yannik Bangsow
76′ Moritz Kuhn
Kevin Holzweiler77′
77′ Benedict Hollerbach
Kai Klefisch70′
19′  87′ Maurice Maximilian Malone
Albert Bunjaku

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.