SV Waldhof Mannheim 07 - TSV 1860 Monachium 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 34. kolejka 3. Ligi

24 kwietnia na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbyło się spotkanie 34. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Waldhofu i TSV Monachium. Starcie zakończyło się zwycięstwem TSV Monachium 2-0.

D. Dressel 90'

Drużyna TSV Monachium bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Monachium w pierwszej minucie spotkania, gdy Richard Neudecker strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Sascha Mölders.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mariusowi Willschowi z drużyny gości. Była to 28. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Monachium.

Na drugą połowę drużyna Waldhofu wyszła w zmienionym składzie, za Jana Justa wszedł Max Christiansen. W 70. minucie Rafael Garcia został zmieniony przez Arianita Feratiego.

A trener TSV Monachium wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabiana Greilingera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Richard Neudecker. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. Po chwili trener Waldhofu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Joseph Boyamba, a murawę opuścił Dennis Jastrzembski. W 83. minucie w zespole TSV Monachium doszło do zmiany. Dennis Erdmann wszedł za Daniela Weina.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Waldhofu i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jan-Hendrik Marx osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Trzy minuty później w zespole TSV Monachium doszło do zmiany. Niklas Lang wszedł za Merveille Biankadiego.

Drużyna Waldhofu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Dennis Dressel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Marco Hiller
84′ Gerrit Gohlke
Marius Willsch28′
Jesper Verlaat
Semi Belkahia
Marcel Seegert
Stephan Salger90′
46′ Jan Just
Phillipp Steinhart
70′ Rafael García Doblas
Richard Neudecker  1′ 73′
90′ Jan-Hendrik Marx
Erik Tallig
Mohamed Gouaida
Dennis Dressel  90′
77′ Dennis Jastrzembski
Dennis Erdmann83′
77′ Joseph Boyamba
Niklas Lang90′
46′ 90′ Max Christiansen
Marco Mannhardt
70′ Arianit Ferati
Fabian Greilinger73′
Stefano Russo
Lorenz Knöferl
Gillian Timothy Jurcher
Stefan Lex

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.