SV Waldhof Mannheim 07 - SV Wehen Wiesbaden 1-1 (0-1). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

W starciu 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 6 grudnia, drużyna Waldhofu zremisowała z SV Wehen 1-1 (0-1). Mecz na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie obejrzało 750 widzów.

18. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-12-06 19:00 | Stadion: Carl-Benz-Stadion | Widzów: 750 | Arbiter: Patrick Kessel
SV Waldhof Mannheim 07
SV Wehen Wiesbaden
1
1
A. Lyska 90' (samob.)
M. Thiel 2'

Zespół Waldhofu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Maximilian Thiel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 28. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Waldhofu oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SV Wehen.

Drugą połowę zespół Waldhofu rozpoczął w zmienionym składzie, za Niklasa Wilsona wszedł Adrien Lebeau. W 57. minucie Anton-Leander Donkor został zmieniony przez Marcela Gottschlinga.

W 64. minucie kartkę dostał Dominik Martinović, piłkarz gospodarzy. Trener SV Wehen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Prokopa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Amin Farouk. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Mehmet Kurt z SV Wehen.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze SV Wehen: Thijmen Goppel, Lucas Brumme, a na ich miejsce weszli Benedict Hollerbach, Maximilian Thiel. Trener Waldhofu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Josepha Boyambę i na pole gry wprowadził napastnika Gilliana Jurchera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 84. minucie w jedenastce Waldhofu doszło do zmiany. Barış Əkinçiər wszedł za Hamzę Saghiriego.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Arthurowi Lysce, zawodnikowi SV Wehen.

W 90. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik SV Wehen Arthur Lyska. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gości: Florian-Horst Carstens, Dennis Kempe, a na ich miejsce weszli Mehmet Kurt, Nico Rieble.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Arthur Lyska 90′ (samob.) 90′
46′ Niklas Wilson Sommer
Gino Fechner
Jesper Verlaat
Sascha Mockenhaupt
Marcel Seegert
Ahmet Ege Gürleyen
57′ Anton-Leander Donkor
Nico Rieble45′ 90′
84′ Hamza Saghiri
Bjarke Halfdan Jacobsen
Marcel Costly
Benedict Hollerbach73′
45′ Marc Schnatterer
Maximilian Thiel  2′ 35′ 73′
Marco Höger
Mehmet Alp Kurt68′ 90′
28′ 73′ Joseph Boyamba
Amin Farouk66′
64′ Dominik Martinović
Håkan Gustaf Nilsson
Jan-Christoph Bartels
Lucas Becker
Lucien Hawryluk
Florian-Horst Carstens90′
57′ Marcel Gottschling
Dennis Kempe90′
Emmanuel Léonce Kouadio
Jozo Stanić
46′ Adrien Lebeau
Lucas Brumme73′
Stefano Russo
Thijmen Goppel73′
Fridolin Wagner
Kevin Lankford
73′ Gillian Timothy Jurcher
Dominik Prokop66′
84′ Barış Əkinçiər
Johannes Wurtz

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna SV Wehen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.