SV Waldhof Mannheim 07 - SC Verl 1924 2-2 (2-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

8 stycznia na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbył się pojedynek 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Waldhofu i Verlu 1924. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patricka Schikowskiego występującego w Verlu 1924.

A. Yildirim 73'

Już w pierwszych minutach zespół Verlu 1924 próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Waldhofu otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Hamza Saghiri. Sytuację bramkową stworzył Anton-Leander Donkor.

W 42. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Arianita Feratiego. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Verl 1924: Lasse Jürgensenowi w 55. i Julianowi Schwermannowi w 63. minucie. W tej samej minucie Julian Schwermann zastąpił Matthiasa Haedera.

A trener Waldhofu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gilliana Jurchera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dominik Martinović.

Zawodnicy Verlu 1924 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił Kasim Rabihic. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lars Ritzka.

Prawie natychmiast Aygün Yildirim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verlu 1924, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył Lars Ritzka.

W 76. minucie w drużynie Waldhofu doszło do zmiany. Joseph Boyamba wszedł za Rafaela Garcię. Po chwili trener Verlu 1924 postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Barne Pernota wszedł Yannick Langesberg, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W samej końcówce starcia w drużynie Verlu 1924 doszło do zmiany. Patrick Schikowski wszedł za Aygüna Yildirima.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Marcelowi Costlemu, zawodnikowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Lasse Jürgensen55′
90′ Marcel Costly
Lars Ritzka
 24′ Hamza Saghiri
Philipp Sander
76′ Rafael Garcia Doblas
Julian Schwermann63′ 63′
 42′ 42′ (k.) Arianit Ferati
Mehmet Alp Kurt
Anton-Leander Donkor
Aygün Yildirim  73′ 89′
Mohamed Gouaida
Berkan Taz
67′ Dominik Martinović
Sergej Schmik
76′ Joseph Boyamba
Matthias Haeder63′
67′ Gillian Timothy Jurcher
Patrick Schikowski89′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Waldhofu, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka Waldhofu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.