SV Waldhof Mannheim 07 - FSV Zwickau 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 30. kolejka 3. Ligi

3 kwietnia na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbył się mecz 30. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Waldhofu i FSV Zwickau. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Waldhofu 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dennisa Jastrzembskiego występującego w Waldhofie.

J. Boyamba 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Waldhofu wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Waldhofu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie Marcel Gottschling zastąpił Josepha Boyambę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mike Könnecke z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Schustera z Waldhofu, a w 54. minucie Steffena Nkansaha z drużyny przeciwnej. Kibice FSV Zwickau nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leona Jensena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nils Miatke.

Jedyną bramkę meczu dla Waldhofu zdobył Joseph Boyamba w 56. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jan-Hendrik Marx.

Na murawie, jak to często zdarzało się Waldhofowi w tym sezonie, pojawił się Gerrit Gohlke, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 82. minucie Arianita Feratiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Davy Frick
33′ Marcel Gottschling
Mike Könnecke45′ 69′
52′ Marco Schuster
Nils Miatke54′
82′ Arianit Ferati
Manfred Starke69′
Dominik Martinović
Ronny König60′
Markus Scholz
Matti Kamenz
82′ Gerrit Gohlke
Marius Hauptmann60′
Emmanuel Léonce Kouadio
Bastian Strietzel
33′  56′ Joseph Boyamba