SV Waldhof Mannheim 07 - 1. FC Union Berlin 1-3 (1-1,1-1). Puchar Niemiec

27 października na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Waldhofu a FC Union Berlin. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem FC Union Berlin 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 14,651 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tymoteusza Puchacza występującego w FC Union Berlin.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-27 18:30 | Stadion: Carl-Benz-Stadion | Widzów: 14651 | Arbiter: Benjamin Brand
T. Awoniyi 94'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Waldhofu otworzyli wynik. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Rossipal.

Zespół FC Union Berlin nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie Kevin Behrens wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Andreas Voglsammer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sheraldowi Beckerowi z FC Union Berlin. Była to 41. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie za Andreasa Voglsammera wszedł Rani Khedira. Chwilę później trener Waldhofu postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gilliana Jurchera. Na boisko wszedł Dominik Martinović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Taiwo Awoniyi wszedł za Sheralda Beckera. Trener FC Union Berlin postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Genkiego Haraguchiego i na pole gry wprowadził napastnika Cedrica Teucherta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fridolina Wagnera z Waldhofu, a w 87. minucie Paula Jaeckla z drużyny przeciwnej.

Frederik Roennow
100′ Niklas Wilson Sommer
Paul Jaeckel87′
90′ Marcel Seegert
Timo Baumgartl
 4′ Alexander Rossipal
Robin Knoche
Anton-Leander Donkor
Grischa Prömel
80′ Stefano Russo
Christopher Trimmel103′
79′ Marcel Costly
Genki Haraguchi72′
Marc Schnatterer
Bastian Oczipka90′
Marco Höger
Sheraldo Becker41′ 72′
101′ Adrien Lebeau
Kevin Behrens  18′, 118′
62′ Gillian Timothy Jurcher
Andreas Voglsammer57′
Timo Königsmann
Andreas Luthe
90′ Gerrit Gohlke
Niko Gießelmann90′ 119′
Marcel Gottschling
Tymoteusz Puchacz
Jesper Verlaat
Keita Endo
79′ Joseph Boyamba
Rani Khedira57′
101′ Onur Ünlüçifçi
Kevin Möhwald
80′ 85′ Fridolin Wagner
Paweł Marek Wszołek103′
Barış Əkinçiər
Taiwo Michael Awoniyi72′  94′
62′ Dominik Martinović
Cedric Teuchert72′

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 1-2 w 94. minucie zdobył Taiwo Awoniyi. Bramka padła po podaniu Grischy Prömla.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki sędzia ukarał kartką Niklasa Wilsona, zawodnika gospodarzy. W 101. minucie Adrien Lebeau został zmieniony przez Onura Ünlüçifçiego, co miało wzmocnić jedenastkę Waldhofu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Trimmla na Pawła Wszołka.

Drużyna Waldhofu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 118. minucie Kevin Behrens ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. W zdobyciu bramki pomógł Robin Knoche.

Tuż przed końcem dogrywki kartkę obejrzał Niko Gießelmann z jedenastki gości. Dogrywkę wygrała drużyna FC Union Berlin która zdobyła dwie bramki.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.