SV Sandhausen - VfL Osnabrück 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 23. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 23. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 28 lutego, zespół SV Sandhausen wygrał z VfL Osnabrueck 3-0 (1-0). Mecz odbył się na BWT-Stadionie am Hardtwald.

P. Klingmann 88'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 15. drużyna 2. Bundesligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół VfL Osnabrueck wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu VfL Osnabrueck. W pierwszych minutach spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adam Sušac osłabiając tym samym zespół VfL Osnabrueck.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Sandhausen w szóstej minucie spotkania, gdy Alexander Esswein strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Trener VfL Osnabrueck wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Briana Henninga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Niklas Schmidt.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Behrensa, zawodnika gospodarzy. W 43. minucie za Davida Blachę wszedł Ulrich Bapoh. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SV Sandhausen.

Na drugą połowę zespół VfL Osnabrueck wyszedł w zmienionym składzie, za Sebastiana Kerka wszedł Ken Reichel. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Maurice Trapp z drużyny gości. Była to 47. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Sandhausen w 63. minucie spotkania, gdy Kevin Behrens zdobył z karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SV Sandhausen doszło do zmiany. Patrick Schmidt wszedł za Alexandra Essweina. W tej samej minucie trener SV Sandhausen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Erik Zenga, a murawę opuścił Besar Halimi. W 77. minucie Bashkim Ajdini został zmieniony przez Sebastiana Müllera, co miało wzmocnić drużynę VfL Osnabrueck. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Linsmayera na Ivana Paurevicia oraz Diego Contenta na Philippa Klingmanna.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 3-0 w 88. minucie strzelił Philipp Klingmann. Asystę zaliczył Dennis Diekmeier.

W 90. minucie karnego dla SV Sandhausen nie wykorzystał Patrick Schmidt. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Bashkim Ajdini77′
82′ Denis Linsmayer
Ulrich Taffertshofer
Janik Bachmann
David Blacha43′
84′ Diego Armando Valentin Contento
Marc Heider
69′ Besar Halimi
Niklas Schmidt20′
 63′ (k.) 22′ Kevin Behrens
Sebastian Kerk46′
 6′ (k.) 69′ Alexander Esswein
Christian Robert Santos Kwasniewski
Philipp Heerwagen
Philip Kühn
84′  88′ Philipp Klingmann
Ken Reichel46′
82′ Ivan Paurević
Luis Sprekelmeyer
Robin Scheu
Kevin Wolze
Emanuel Taffertshofer
Brian Henning20′
69′ Erik Zenga
Tim Möller
Julius Valentin Biada
Maurice Multhaup
Daniel Keita-Ruel
Ulrich Bapoh43′
69′ 90′ (k.) Patrick Schmidt
Sebastian Müller77′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom VfL Osnabrueck, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.