SV Sandhausen - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 2-0 (2-0). Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi

16 maja na BWT-Stadionie am Hardtwald odbył się mecz 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i SSV Jahn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Sandhausen 2-0.

K. Behrens 42'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół SV Sandhausen wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Janik Bachmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Sandhausen, strzelając gola w piątej minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Aleksandra Zhirova.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Sandhausen: Philippowi Klingmannowi w 19. i Aleksandrowi Zhirovowi w 24. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Sandhausen w 42. minucie spotkania, gdy Kevin Behrens zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nikolas Nartey.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Między 48. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Sebastian Stolze został zmieniony przez Kaana Caliskanera.

W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Florian Heister, a murawę opuścił Oliver Hein. A kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Robina Scheu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Philipp Klingmann. Między 81. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze SV Sandhausen: Daniel Keita-Ruel, Julius Biada, Janik Bachmann, na ich miejsce weszli: Alexander Esswein, Enrique Peña, Ivan Paurević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Janna-Christophera George'a, Maksa Besuschkowa, Andreasa Albersa zajęli: Christoph Moritz, Jan-Marc Schneider, André Becker.

W 84. minucie kartkę dostał Gerrit Nauber z SV Sandhausen.

Behrens
53′ Stefanos Kapino
Alexander Meyer
84′ Gerrit Nauber
Oliver Hein61′
24′ Aleksandr Zhirov
Scott Fitzgerald Kennedy
48′ Tim Kister
Erik Wekesser
 5′ 87′ Janik Bachmann
Jan-Niklas Beste56′
19′ 67′ Philipp Klingmann
Max Besuschkow81′
Nikolas Nartey
Albion Vrenezi
Erik Zenga
Sebastian Stolze61′
82′ Julius Valentin Biada
Benedikt Gimber
82′ Daniel Keita-Ruel
Andreas Albers Nielsen90′
 42′ Kevin Behrens
Markus Palionis
82′ Alexander Esswein
Florian Heister61′
Denis Linsmayer
Christoph Moritz81′
87′ Ivan Paurević
Bjorn Zempelin
82′ Enrique Manuel Peña Zauner
André Becker90′
67′ Robin Scheu
Kaan Caliskaner61′
Emanuel Taffertshofer
Jan-Marc Schneider81′

Przewaga zespołu SSV Jahn w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy SV Sandhausen otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka SSV Jahn w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.