SV Sandhausen - Hannover 96 4-2 (1-1). Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 25 kwietnia, jedenastka SV Sandhausen wygrała z Hannoverem 96 4-2 (1-1). Pojedynek odbył się na BWT-Stadionie am Hardtwald.

31. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-04-25 13:30 | Stadion: BWT-Stadion am Hardtwald | Arbiter: Florian Badstübner
V. Sulejmani 63'

Zespół SV Sandhausen przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Emanuel Taffertshofer, piłkarz gospodarzy.

W 16. minucie Marcel Franke został zastąpiony przez Simona Falette'a. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Josipowi Elezowi z Hannoveru 96.

W tym czasie to zawodnicy SV Sandhausen otworzyli wynik. W tej samej minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny gospodarzy strzelił Julius Biada. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Erikowi Zendze, zawodnikowi SV Sandhausen.

Piłkarze Hannoveru 96 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Florent Muslija.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SV Sandhausen: Timowi Kisterowi w 53. i Gerritowi Nauberowi w 58. minucie. Kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valmira Sulejmaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hendrik Weydandt. Posunięcie trenera było słuszne. Valmira Sulejmaniego strzelił dającego prowadzenie gola w 63. minucie spotkania.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie Valmir Sulejmani dał prowadzenie swojej drużynie.

W 64. minucie w zespole SV Sandhausen doszło do zmiany. Janik Bachmann wszedł za Emanuela Taffertshofera. W tej samej minucie trener SV Sandhausen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Denis Linsmayer, a murawę opuścił Gerrit Nauber. W 68. minucie kartkę obejrzał Simon Falette z jedenastki gości. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Kevin Behrens. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Barış Başdaş, Linton Maina, a na ich miejsce weszli Dominik Kaiser, Florent Muslija.

Niedługo później Daniel Keita-Ruel wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Sandhausen, strzelając kolejnego gola w 81. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Niklasowi Hultowi z Hannoveru 96. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze SV Sandhausen: Diego Contento, Alexander Esswein, a na ich miejsce weszli Erik Zenga, Julius Biada.

Drużyna Hannoveru 96 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie starcia Kevin Behrens ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-2. W zdobyciu bramki pomógł Diego Contento.

Minutę później sędzia ukarał kartką Barışa Başdaşa, zawodnika gości. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole SV Sandhausen doszło do zmiany. Ivan Paurević wszedł za Aleksandra Zhirova. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Michael Esser
58′ 64′ Gerrit Nauber
Sei Muroya
90′ Aleksandr Vyacheslavovich Zhirov
Marcel Franke16′
53′ Tim Kister
Josip Elez25′
Dennis Diekmeier
Bo Niklas Hult84′
11′ 64′ Emanuel Taffertshofer
Dominik Kaiser74′
Nikolas Nartey
Florent Muslija  42′ 74′
41′ 84′ Erik Zenga
Jaka Bijol
 25′ 84′ Julius Valentin Biada
Genki Haraguchi
 81′ Daniel Keita-Ruel
Hendrik Weydandt59′
 68′ (k.), 90′ Kevin Behrens
Marvin Ducksch
Philipp Heerwagen
Martin Hansen
84′ Diego Armando Valentin Contento
Barış Başdaş74′ 90′
Philipp Klingmann
Simon Augustin Falette16′ 68′
Nils Röseler
Linton Maina74′
64′ Janik Jay Bachmann
Philipp Ochs
84′ Alexander Esswein
Kingsley Schindler
64′ Denis Linsmayer
Simon Fabio Stehle
90′ Ivan Paurević
Valmir Sulejmani59′  63′
Enrique Manuel Peña Zauner
Patrick Twumasi

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom SV Sandhausen, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Drużyna SV Sandhausen w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.