SV Sandhausen - 1. FC Heidenheim 1846 1-3 (0-2). Liga niemiecka - 7. kolejka 2. Bundesligi

18 września na BWT-Stadionie am Hardtwald odbyło się starcie 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i FC Heidenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Heidenheim 3-1. Na stadionie zasiadło 3 081 widzów.

7. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-18 13:30 | Stadion: BWT-Stadion am Hardtwald | Widzów: 3081 | Arbiter: Marco Fritz
P. Mainka 86'

Drużyna SV Sandhausen przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół FC Heidenheim wygrał aż sześć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FC Heidenheim otworzyli wynik. W 15. minucie Oliver Hüsing dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Denis Thomalla.

W 30. minucie Dennis Diekmeier został zastąpiony przez Bashkima Ajdiniego.

Jedenastka SV Sandhausen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 0-2 podwyższył Tim Kleindienst. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Denis Thomalla.

Na drugą połowę jedenastka SV Sandhausen wyszła w zmienionym składzie, za Carla Sickingera, Cebia Soukou, Chimę Okoroji weszli Erik Zenga, Pascal Testroet, Oumar Diakhité.

Niedługo później Pascal Testroet wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Sandhausen, zdobywając bramkę w 52. minucie pojedynku. Asystę zanotował Oumar Diakhité.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Oumar Diakhité z SV Sandhausen. W 70. minucie Maurice Malone został zmieniony przez Roberta Leipertza, a za Christiana Kühlwettera wszedł na boisko Kevin Sessa, co miało wzmocnić zespół FC Heidenheim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Kinsombiego na Christiana Conteha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Heidenheim w 86. minucie spotkania, gdy Patrick Mainka strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Jana Schöppnera.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Heidenheim: Andreas Geipl, Stefan Schimmer, a na ich miejsce weszli Tobias Mohr, Tim Kleindienst. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Kevin Müller
30′ Dennis Diekmeier
Marnon Thomas Busch
Immanuel Höhn
Patrick Mainka  86′
Aleksandr Vyacheslavovich Zhirov
Oliver Hüsing  15′
46′ Chima Sean Okoroji
Norman Theuerkauf
Janik Jay Bachmann
Maurice Maximilian Malone70′
46′ Cebio Soukou
Denis Thomalla
72′ Christian Kinsombi
Christian Kühlwetter81′
Arne Sicker
Tobias Mohr88′
46′ Carlo Sickinger
Jan Schöppner
Charlison Girigorio Benschop
Tim Kleindienst  36′ 88′
Benedikt Paul Grawe
Vitus Eicher
46′ 68′ Oumar Diakhité
Jonas Föhrenbach
30′ Bashkim Ajdini
Tim Siersleben
Anas Ouahim
Andreas Geipl88′
46′ Erik Zenga
Konstantin Kerschbaumer
72′ Christian Joe Conteh
Florian Pick
Daniel Keita-Ruel
Kevin Simone Sessa81′
46′  52′ Pascal Testroet
Robert Leipertz70′

Stefan Schimmer88′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Heidenheim żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół SV Sandhausen wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.