SV Meppen 1912 - VfB Lübeck 0-2 (0-0). Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi

9 maja na Hänsch-Arena odbyło się starcie 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Meppen 1912 i Neumuensteru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Neumuensteru 2-0.

M. Röser 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Meppen 1912.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marvinowi Thielowi z zespołu gości. Była to 39. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Neumuensteru w 55. minucie spotkania, gdy Thorben-Johannes Deters strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Sebastian Hertner.

W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Markusowi Ballmertowi z Meppen 1912. W 59. minucie za Lucasa Krügera wszedł René Guder. W tej samej minucie trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Wilhelm Evseev, a murawę opuścił Marcus Piossek.

A kibice Neumuensteru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elsameda Ramaja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sebastian Hertner. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Neumuensteru: Ryan Malone, Sven Marten, Marvin Thiel, Thorben-Johannes Deters, na ich miejsce weszli: Osarenren Okungbowa, Martin Röser, Tim Kircher, Lucas Wolf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Tankulica, Dejana Božicia, Christopha Hemleina zajęli: Julius Düker, Tom Boere, Ted-Jonathan Tattermusch.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neumuensteru w 84. minucie spotkania, gdy Martin Röser zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Lukas Raeder
58′ Markus Ballmert
Mirko Boland
68′ Luka Tankulić
Marvin Thiel39′ 78′
59′ Marcus Piossek
Sebastian Hertner64′
Florian Egerer
Sven Lars Marten Mende78′
59′ Lucas Felix Krüger
Thorben-Johannes Deters  55′ 79′
69′ Dejan Božić
Yannick Deichmann
81′ Christoph Hemlein
Soufian Benyamina
Constantin Frommann
Ngemba Michael Luyambula
Nicolas Andermatt
Moody Osman Chana Nya
59′ Wilhelm Evseev
Tim Kircher78′
69′ Tom Boere
Osarenren Okungbowa70′
68′ Julius Düker
Elsamed Ramaj64′
59′ René Guder
Lucas Mika Wolf79′
81′ Ted-Jonathan Tattermusch
Martin Röser78′  84′ (k.)

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.