SV Meppen 1912 - SV Waldhof Mannheim 07 2-0 (2-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Meppen 1912 zwyciężył z Waldhofem 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Hänsch-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

L. Bünning 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Waldhofu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Steffen Puttkammer został zmieniony przez Jerona Al-Hazaimeha.

W 20. minucie w zespole Waldhofu doszło do zmiany. Jan Just wszedł za Jespera Verlaata.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 22. minucie spotkania, gdy Hassan Amin zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Meppen 1912, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Lars Bünning. Asystę zanotował Valdet Rama.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 46. minucie Benedict dos Santos został zmieniony przez Onura Ünlüçifçiego, a za Marcela Hofratha wszedł na boisko Rafael Garcia, co miało wzmocnić zespół Waldhofu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valdeta Ramę na Christopha Hemleina w 76. minucie. Między 47. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom Meppen 1912 i trzy drużynie przeciwnej.

Po chwili trener Meppen 1912 postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lukę Tankulica wszedł Markus Ballmert, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Meppen 1912 utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Waldhof: Gerritowi Gohlkemu w 89. minucie i Arianitowi Feratiemu w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Gerrit Gohlke89′
11′ Steffen Puttkammer
Marcel Seegert58′
 45′ Lars Bünning
Jesper Verlaat20′
 22′ Hassan Amin
Marcel Costly
Florian Egerer
Benedict Dos Santos46′
49′ René Guder
Marcel Hofrath64′
58′ Nicolas Andermatt
Hamza Saghiri79′
76′ Valdet Skënder Rama
Joseph Boyamba
85′ Luka Tankulić
Dominik Martinović
77′ Julius Düker
Arianit Ferati90′
Constantin Frommann
Timo Königsmann
11′ 58′ Jeron Al-Hazaimeh
Jan Just20′ 47′
85′ Markus Ballmert
Max Christiansen
Hilal Bassam El-Helwe
Rafael García Doblas64′
76′ 80′ Christoph Hemlein
Manfred Osei-Kwadwo
Lucas Felix Krüger
Onur Ünlüçifçi46′
Marcus Piossek
Gillian Timothy Jurcher

Przewaga zespołu Waldhofu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po pięć żółtych kartek.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.