SV Meppen 1912 - MSV Duisburg 2-1 (1-0). Liga niemiecka - 38. kolejka 3. Ligi

22 maja na Hänsch-Arena odbyło się spotkanie 38. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Meppen 1912 i MSV Duisburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Meppen 1912 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

F. Palacios 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Meppen 1912 wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartką został ukarany Wilson Kamavuaka, piłkarz MSV Duisburg (”Zebry”).

Nagle to zawodnicy Meppen 1912 otworzyli wynik. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Luka Tankulic.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Dariusowi Ghindoveanowi z ”Zebr”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Meppen 1912.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Meppen 1912, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie Luka Tankulic po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 54. minucie kartkę dostał Nicolas Andermatt, piłkarz gospodarzy. W 60. minucie Moritz Stoppelkamp zastąpił Federica Palaciosa. W tej samej minucie trener ”Zebr” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Orhan Ademi, a murawę opuścił Aziz Bouhaddouz.

A trener Meppen 1912 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dejana Božicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valdet Rama. W 64. minucie Nicolas Andermatt został zmieniony przez Marcusa Piosseka, co miało wzmocnić zespół Meppen 1912. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dariusa Ghindoveana na Sinana Karweinę.

”Zebry” odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Federico Palacios. Asystę zaliczył Sinan Karweina.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom MSV Duisburg: Maximilianowi Sauerowi w 85. minucie i Dominikowi Schmidtowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Drużynie ”Zebr” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Meppen 1912.

Lukas Scepanik
 35′, 52′ 82′ Luka Tankulic
Wilson Kamavuaka16′ 78′
Florian Egerer
David Tomić
54′ 64′ Nicolas Andermatt
Moritz Stoppelkamp60′
82′ Christoph Hemlein
Maximilian Jansen
90′ René Guder
Darius Dacian Ghindovean40′ 74′
64′ Valdet Skënder Rama
Aziz Bouhaddouz60′
Constantin Frommann
Steven Deana
Wilhelm Evseev
Tobias Fleckstein
64′ Marcus Piossek
Stefan Ivov Velkov
64′ Dejan Božić
Marlon Frey78′
82′ Julius Düker
Orhan Ademi60′
82′ Lucas Felix Krüger
Sinan Karweina74′
90′ Ted-Jonathan Tattermusch
Federico Palacios Martinez60′  74′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Meppen 1912 w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.