SV Meppen 1912 - KFC Uerdingen 05 0-4 (0-2). Liga niemiecka - 21. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 21. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 marca, drużyna Meppen 1912 skompromitowała się z KFC Uerdingen 05 0-4 (0-2). Starcie odbyło się na Hänsch-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

M. Kiprit 77',84'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna KFC Uerdingen 05 zajmowała 13., natomiast zespół Meppen 1912 - 14. miejsce.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jeron Al-Hazaimeh osłabiając tym samym drużynę Meppen 1912.

W 34. minucie Luka Tankulic zastąpił Nicolasa Andermatta.

Wysiłki podejmowane przez zespół KFC Uerdingen 05 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie bramkę zdobył Adriano Grimaldi. Sytuację bramkową stworzył Patrick Göbel.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KFC Uerdingen 05 w 45. minucie spotkania, gdy Assani Lukimya-Mulongoti strzelił drugiego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tim Albutat z drużyny gości. Była to 45. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Meppen 1912 rozpoczął w zmienionym składzie, za Floriana Egerera, Christopha Hemleina weszli Steffen Puttkammer, Valdet Rama. Trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dejan Božić, a murawę opuścił Tom Boere.

A kibice KFC Uerdingen 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Muhammeda Kiprita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adriano Grimaldi. Posunięcie trenera było słuszne. Muhammeda Kiprita strzelił trzeciego gola w 77. minucie spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Muhammed Kiprit wywołał eksplozję radości wśród kibiców KFC Uerdingen 05, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Leon Schneider.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Rijad Kobiljar wszedł za Petera van Ooijena. W 82. minucie żółtą kartkę obejrzał Marcus Piossek z Meppen 1912.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Muhammed Kiprit z KFC Uerdingen 05. Przy strzeleniu gola asystował Rijad Kobiljar.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Assani Lukimya-Mulongoti  45′
28′ Jeron Al-Hazaimeh
Gino Fechner
Hassan Amin
Christian Dorda
46′ Florian Egerer
Tim Albutat45′ 66′
René Guder
Mike Feigenspan
74′ Wilhelm Evseev
Christian Kinsombi74′
46′ Christoph Hemlein
Dave Gnaase74′
46′ Tom Boere
Peter van Ooijen80′
34′ Luka Tankulić
Adriano Grimaldi  35′ 66′
Constantin Frommann
Hidde Jurjus
46′ Steffen Puttkammer
Leon Schneider74′
34′ Nicolas Andermatt
Omar Haktab Traorè74′
Lucas Felix Krüger
Rijad Kobiljar80′
74′ 82′ Marcus Piossek
Kolja Pusch66′
46′ Valdet Skënder Rama
Muhammed Enes Kiprit66′  77′, 84′
46′ Dejan Božić
Gustav Ølsted Marcussen

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Meppen 1912, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.