SV Meppen 1912 - FC Bayern München II 2-1 (1-0). Liga niemiecka - 29. kolejka 3. Ligi

W meczu 29. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 21 marca, drużyna Meppen 1912 wygrała z Bayernem II 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Hänsch-Arena.

J. Arp 58'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Bayernu II zajmowała 13., natomiast zespół Meppen 1912 - 14. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Bayernu II wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Meppen 1912 i jedną drużynie przeciwnej.

W 41. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Sarpreet Singh, piłkarz gości.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Meppen 1912 otworzyli wynik. Minutę później na listę strzelców wpisał się Steffen Puttkammer. Asystę zaliczył Yannick Osée.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meppen 1912.

W 58. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Jann-Fiete Arp. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Christoph Hemlein z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później Steffen Puttkammer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Luki Tankulica.

Po chwili trener Bayernu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Lenn Jastremski, a murawę opuścił Maximilian Zaiser. A kibice Meppen 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Andermatta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Marcus Piossek. W tej samej minucie Josip Stanišić zastąpił Christophera Scotta.

W tej samej minucie Kilian Senkbeil został zmieniony przez Dennisa Waidnera, co miało wzmocnić jedenastkę Bayernu II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Hemleina na Lucasa Krügera w 83. minucie oraz Lukę Tankulica na Dejana Božicia w tej samej minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Dejan Božić z Meppen 1912. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Kilian Senkbeil79′
 45′, 72′ Steffen Puttkammer
Jamie Lawrence
32′ Lars Bünning
Nicolas Feldhahn16′
Hassan Amin
Sarpreet Singh45′
40′ Florian Egerer
Josip Stanišić79′
René Guder
Angelo Stiller
Wilhelm Evseev
Remi Vita
69′ 83′ Christoph Hemlein
Timo Kern 41′ (k.)
19′ 79′ Marcus Piossek
Maximilian Zaiser79′
90′ Luka Tankulić
Jann-Fiete Arp  58′ (k.)
Constantin Frommann
Michael Christian Wagner
Janik Jesgarzewski
Bright Akwo Arrey-Mbi
79′ Nicolas Andermatt
Dennis Waidner79′
83′ Lucas Felix Krüger
Torben Rhein
Valdet Skënder Rama
Christopher Gavin Scott79′
Tom Boere
Lenn Jastremski79′
90′ 90′ Dejan Božić
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo

Piłkarze Meppen 1912 obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.