SV Meppen 1912 - 1. FC Saarbrücken 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

9 stycznia na Hänsch-Arena odbył się mecz 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Meppen 1912 i FC Saarbrücken. Starcie zakończyło się zwycięstwem Meppen 1912 1-0.

L. Bünning 32'

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Saarbrücken próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu zdobył Lars Bünning dla zespołu Meppen 1912. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Hassan Amin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Boné Uaferrowi z jedenastki gości. Była to 37. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Meppen 1912.

Na drugą połowę drużyna FC Saarbrücken wyszła w zmienionym składzie, za Tobiasa Jänickego wszedł Julian Günther-Schmidt. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Lars Bünning, piłkarz Meppen 1912.

Kibice FC Saarbrücken nie mogli już doczekać się wprowadzenia Markusa Mendlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Minos Gouras. W 74. minucie Manuel Zeitz został zastąpiony przez Timma Golleya. W 75. minucie w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Christoph Hemlein wszedł za Valdeta Ramę.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Meppen 1912 doszło do zmiany. Wilhelm Evseev wszedł za Lukę Tankulica. Chwilę później trener Meppen 1912 postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcusa Piosseka wszedł Jeron Al-Hazaimeh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Steven Zellner
 32′ 67′ Lars Bünning
Nicklas Shipnoski
75′ Valdet Skënder Rama
Minos Gouras68′
88′ Marcus Piossek
Luca Kerber
84′ Luka Tankulic
Tobias Jänicke46′
Tom Boere
Sebastian Jacob
Constantin Frommann
Jannick Theißen
88′ Jeron Al-Hazaimeh
Mario Müller
Hilal Bassam El-Helwe
Kianz González-Froese
84′ Wilhelm Evseev
Markus Mendler68′
75′ Christoph Hemlein
Timm Golley74′
Dejan Božić
Julian Günther-Schmidt46′
Lucas Felix Krüger
José Pierre Vunguidica

Przewaga zespołu FC Saarbrücken w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.