SV Darmstadt - Fortuna Düsseldorf 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 4 kwietnia, zespół SV Darmstadt przegrał z Fortuną Düsseldorf 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Merck-Stadionie am Böllenfalltor.

27. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-04-04 13:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Tobias Reichel
D. Kownacki 62'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna SV Darmstadt wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter ukarał kartką Jakuba Piotrowskiego, piłkarza Fortuny Düsseldorf.

W tym czasie zawodnicy Fortuny Düsseldorf nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Luka Krajnc. W zdobyciu bramki pomógł Marcel Sobottka.

W 25. minucie Andre Hoffmann został zmieniony przez Kevina Dansę.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie Serdar Dursun wyrównał wynik meczu z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Fortuny Düsseldorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edgara Priba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jakub Piotrowski. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 55. minucie w drużynie Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Felix Klaus wszedł za Adama Bodzka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fortuny Düsseldorf przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie wynik ustalił Dawid Kownacki. Bramka padła po podaniu Leonarda Koutrisa.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy SV Darmstadt: Tobias Kempe, Christian Clemens, a na ich miejsce weszli Fabian Schnellhardt, Tim Skarke. Po chwili trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Mathias Honsak, a murawę opuścił Erich Berko. W 85. minucie Patrick Herrmann został zmieniony przez Matthiasa Badera, a za Marvina Mehlema wszedł na boisko Felix Platte, co miało wzmocnić zespół SV Darmstadt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristoffera Petersona na Brandona Borrello.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Fabianowi Hollandowi z SV Darmstadt. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Florian Kastenmeier
85′ Patrick Herrmann
Matthias Jürgen Zimmermann
Patric Pfeiffer
André Hoffmann25′
Immanuel Höhn
Luka Krajnc  20′
90′ Fabian Holland
Leonardo Pablo Koutris
73′ Fabian Schnellhardt
Marcel Sobottka
73′ Tim Skarke
Dawid Kownacki  62′
80′ Erich Berko
Kristoffer Paul Peterson86′
Nicolai Rapp
Adam Bodzek55′
85′ Marvin Mehlem
Jakub Piotrowski16′ 55′
 37′ (k.) Serdar Dursun
Rouwen Hennings
Carl Klaus
Raphael Wolf
85′ Matthias Bader
Felix Klaus55′
73′ Christian Clemens
Kelvin Ofori
80′ Mathias Honsak
Edgar Prib55′
73′ Tobias Kempe
Brandon Joel Gaetano Borrello86′
85′ Felix Platte
Lex-Tyger Lobinger

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna SV Darmstadt w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech zawodników.