SV Darmstadt 1898 - VfL Osnabrück 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi

14 lutego na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się spotkanie 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i VfL Osnabrueck. Starcie zakończyło się zwycięstwem SV Darmstadt 1-0.

21. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-02-14 13:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Patrick Ittrich
SV Darmstadt 1898
VfL Osnabrück
1
0
M. Honsak 32'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 13. i 15. zespół 2. Bundesligi.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka VfL Osnabrueck wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę SV Darmstadt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Mathias Honsak dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SV Darmstadt.

W 60. minucie Bashkim Ajdini zastąpił Kena Reichela. W tej samej minucie trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Brian Henning, a murawę opuścił David Blacha.

A kibice SV Darmstadt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Plattego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Serdar Dursun. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SV Darmstadt: Christian Clemens, Tobias Kempe, Mathias Honsak, Marvin Mehlem, na ich miejsce weszli: Tim Skarke, Fabian Schnellhardt, Erich Berko, Lars Mai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ludovita Reisa, Sebastiana Müllera, Luca Ihorsta zajęli: Niklas Schmidt, Marc Heider, Christian Santos. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Feliksa Plattego z SV Darmstadt, a w 77. minucie Lukasa Gugganiga z drużyny przeciwnej.

Maurice Multhaup
87′ Marvin Mehlem
Ulrich Taffertshofer
80′ Tobias Kempe
David Blacha60′
Nicolai Rapp
Sebastian Müller73′
66′ Christian Clemens
Ludovit Reis73′
66′ Serdar Dursun
Sebastian Kerk
 32′ 80′ Mathias Honsak
Luc Ihorst82′
Carl Klaus
Moritz Nicolas
87′ Lars Lukas Mai
Ken Reichel60′
Samuele Campo
Adam Sušac
Seung-Ho Paik
Brian Henning60′
80′ Fabian Schnellhardt
Tim Möller
66′ Tim Skarke
Niklas Schmidt73′
80′ Erich Berko
Ulrich Bapoh
66′ 67′ Felix Platte
Marc Heider73′
Aaron Seydel
Christian Robert Santos Kwasniewski82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.