SV Darmstadt 1898 - Kieler SV Holstein 1900 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi

24 stycznia na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbył się pojedynek 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein 2-0.

17. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-01-24 13:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Aarne Aarnink
SV Darmstadt 1898
Kieler SV Holstein 1900
0
2
F. Reese 40'
I. Höhn 55' (samob.)

Zespół Kieler Holstein bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół SV Darmstadt wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie sędzia ukarał kartką Nicolaiego Rappa, zawodnika SV Darmstadt.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kieler Holstein w 40. minucie spotkania, gdy Fabian Reese strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Joshua Mees.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kieler Holstein.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Patricowi Pfeifferowi z SV Darmstadt.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik SV Darmstadt Immanuel Höhn. W 62. minucie Paik Seung-Ho zastąpił Fabiana Schnellhardta.

W tej samej minucie w drużynie SV Darmstadt doszło do zmiany. Serdar Dursun wszedł za Patrica Pfeiffera. A kibice Kieler Holstein nie mogli już doczekać się wprowadzenia Finna-Dominika Poratha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Joshua Mees. Między 78. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Ioannis Gelios
49′ 62′ Patric Pfeiffer
Jannik Dehm90′
Lars Lukas Mai
Hauke Wahl
55′ (samob.) Immanuel Höhn
Marco Komenda
80′ Tim Skarke
Johannes van den Bergh
84′ Tobias Kempe
Alexander Mühling90′
62′ Seung-Ho Paik
Fabian Reese  40′ 78′
Fabian Holland
Jae-Sung Lee
Erich Berko
Joshua Mees69′
34′ Nicolai Rapp
Simon Lorenz90′
80′ Christian Clemens
Phil Neumann90′
Mathias Honsak
Ahmet Metin Arslan
Marvin Mehlem
Niklas Hauptmann78′
62′ 78′ Fabian Schnellhardt
Benjamin Girth78′
62′ 79′ Serdar Dursun
Finn-Dominik Porath69′
Aaron Seydel

Arbiter nie ukarał zawodników Kieler Holstein żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Kieler Holstein w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.