SV Darmstadt 1898 - Hamburger SV 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi

12 grudnia na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się spotkanie 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i HSV. Starcie zakończyło się zwycięstwem HSV 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-12-12 13:00 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Nicolas Winter
SV Darmstadt 1898
Hamburger SV
1
2
T. Kempe 78'
S. Terodde 70',87'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół HSV wyszedł w zmienionym składzie, za Klausa Gjasulę wszedł Aaron Hunt. W 61. minucie za Aarona Seydela wszedł Erich Berko.

W 70. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Simona Terodde'a. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Patrick Herrmann z SV Darmstadt w 74. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 29. minucie.

Mimo że drużyna SV Darmstadt nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 45 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tobias Kempe. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Erich Berko.

Kibice HSV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bobbego Wooda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Manuel Wintzheimer. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w zespole HSV za Joshy Karaboue wszedł Bakery Jatta, a w drużynie SV Darmstadt Serdar Dursun zmienił Mathiasa Honsaka.

W 87. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simon Terodde z HSV. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Fabian Holland z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta meczu.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy HSV: David Kinsombi, Gideon Jung, a na ich miejsce weszli Jeremy Dudziak, Simon Terodde. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Stephan Kofi Ambrosius
29′ 74′ Patrick Herrmann
Tim Leibold
 78′ Tobias Kempe
Moritz Heyer
61′ Aaron Seydel
Khaled Narey
89′ Fabian Holland
Jeremy Dudziak90′
Marvin Mehlem
Manuel Paul Wintzheimer7′ 85′
Seung-Ho Paik
Klaus Gjasula36′ 46′
85′ Serdar Dursun
Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
85′ Mathias Honsak
Aaron Hunt46′
Tim Skarke
Bakery Jatta85′
Ensar Arslan
Gideon Jung90′
61′ Erich Berko
David Kinsombi90′
Braydon Marvin Manu
Lukas Hinterseer
Felix Platte
Bobby Shou Wood85′

Zespół HSV był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna SV Darmstadt w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.