SV Darmstadt 1898 - 1. FC Nuernberg 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 20. kolejka 2. Bundesligi

6 lutego na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się starcie 20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i FC Nuernberg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Nuernberg 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

6 lutego  na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się starcie  20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt  i FC Nuernberg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Nuernberg 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

Drużyna FC Nuernberg przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół SV Darmstadt wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie za Enrica Valentiniego wszedł Oliver Sorg.

Trener SV Darmstadt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Christiana Clemensa. Na boisko wszedł Tim Skarke, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A trener FC Nuernberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabiana Schleusenera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Dennis Borkowski. Posunięcie trenera było słuszne. Fabiana Schleusenera zdobył dającą prowadzenie bramkę w 76. minucie spotkania.

W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Timowi-Henremu Handwerkerowi, piłkarzowi gości. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole SV Darmstadt doszło do zmiany. Aaron Seydel wszedł za Serdara Dursuna.

Bramkarz SV Darmstadt wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 76. minucie bramkę zdobył Fabian Schleusener.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Hanno Behrens, Georg Margreitter, a na ich miejsce weszli Mats Moeller, Nikola Dovedan. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Oliver Sorg, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Holland.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku do własnej bramki trafił zawodnik SV Darmstadt Nicolai Rapp. Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Fabianowi Schnellhardtowi z SV Darmstadt.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom FC Nuernberg, a piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna FC Nuernberg dokonała czterech zmian.

14 lutego zespół FC Nuernberg będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC St. Pauli. Tego samego dnia VfL Osnabrück zagra z drużyną SV Darmstadt na jej terenie.