SSV Ulm 1846 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1-3 (0-1). Puchar Niemiec

22 grudnia na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SSV Ulm 1846 a Schalke 04. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Schalke 04 3-1, który wywalczyło awans.

B. Raman 51',62'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Suat Serdar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Schalke 04 (”Czeladnicy”), zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Bastian Oczipka.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benita Ramana ze Schalke 04, a w 44. minucie Buraka Çobana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Czeladników”.

Na drugą połowę drużyna ”Czeladników” wyszła w zmienionym składzie, za Kiliana Ludewiga wszedł Malick Thiaw. W 48. minucie kartką został ukarany Johannes Reichert, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Schalke 04 w 51. minucie spotkania, gdy Benito Raman strzelił drugiego gola.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Benito Raman ze Schalke 04. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steven Skrzybski.

Chwilę później trener Schalke 04 postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Benita Ramana. Na boisko wszedł Matthew Hoppe, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie Vinko Sapina zastąpił Adriana Becka.

W 82. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Johannesa Reicherta. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W samej końcówce meczu kartkę dostał Felix Higl z SSV Ulm 1846.

W tej samej minucie w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Ahmed Kutucu wszedł za Stevena Skrzybskiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Kilian Ludewig46′
 82′ 82′ (k.) 48′ Johannes Reichert
Timo Becker
78′ Thomas Geyer
Matija Nastasić
Marcel Schmidts
Bastian Oczipka
44′ Burak Çoban
Suat Serdar  27′
Robin Heußer
Alessandro Schöpf
79′ Albano Gashi
Benito Raman  51′, 62′ 35′ 67′
72′ Nicolas Jann
Benjamin Stambouli
68′ Vinko Sapina
Amine Harit77′
72′ Tobias Rühle
Steven Skrzybski89′
Christian Ortag
Michael Langer
79′ Michael Heilig
Hamza Mendyl
Jonas Kehl
Malick Laye Thiaw46′
78′ Florian Krebs
Can Bozdoğan77′
Angelo Rinaldi
Münir Levent Mercan
68′ Adrian Beck
Matthew Hoppe67′
Anton Fink
Ahmed Kutucu89′
72′ 89′ Felix Higl
Rabbi Matondo
72′ Steffen Kienle
Jan Luca Schuler

Piłkarze SSV Ulm 1846 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka SSV Ulm 1846 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.