SSV Jahn - Fortuna Düsseldorf 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 13 lutego, zespół SSV Jahn zremisował z Fortuną Düsseldorf 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

K. Karaman 52'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jan Elvedi z SSV Jahn. Była to trzecia minuta pojedynku.

Nagle to piłkarze SSV Jahn otworzyli wynik. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył David Otto. Asystę zaliczył Jann-Christopher George.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSV Jahn.

Drużyna Fortuny Düsseldorf wyrównała wynik meczu. W 52. minucie wynik ustalił Kenan Karaman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Alfreda Moralesa, piłkarza gości. Trener Fortuny Düsseldorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Pledla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Felix Klaus. W 71. minucie Marcel Sobottka został zmieniony przez Rouwena Henningsa.

W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Kevinowi Dansie z zespołu gości. Chwilę później trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Kaan Caliskaner, a murawę opuścił David Otto. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze SSV Jahn: Andreas Albers, Jann-Christopher George, Sebastian Stolze, na ich miejsce weszli: André Becker, Albion Vrenezi, Jan-Marc Schneider. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dawida Kownackiego, Edgara Priba, Floriana Hartherza zajęli: Kristoffer Peterson, Luka Krajnc, Adam Bodzek.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Matthias Zimmermann
3′ Jan Elvedi
Felix Klaus71′
90′ Sebastian Stolze
Marcel Sobottka71′
Max Besuschkow
Alfredo Morales61′
82′ Jann-Christopher George
Edgar Prib82′
76′ Andreas Albers Nielsen
Dawid Kownacki81′
 39′ 76′ David Otto
Kristoffer Peterson81′
82′ Albion Vrenezi
Jakub Piotrowski
76′ André Becker
Thomas Pledl71′
76′ Kaan Caliskaner
Brandon Joel Gaetano Borrello
90′ Jan-Marc Schneider
Rouwen Hennings71′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna SSV Jahn w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.