SSV Jahn 2000 Ratyzbona - VfL Bochum 1848 0-2 (0-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół SSV Jahn przegrał z VfL Bochum 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie.

T. Eisfeld 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka SSV Jahn wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka SSV Jahn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana-Niklasa Bestego wszedł Kaan Caliskaner. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Herbertowi Bockhornowi z VfL Bochum. Była to 47. minuta pojedynku.

Trener SSV Jahn postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Stolzego i na pole gry wprowadził napastnika Jana-Marca Schneidera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A trener VfL Bochum wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Silvère'a Ganvoulę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Danny Blum. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W tej samej minucie Andreas Albers został zastąpiony przez André Beckera.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie SSV Jahn za Sebastiana Nachreinera wszedł Oliver Hein, a w zespole VfL Bochum Gerrit Holtmann zmienił Miloša Pantovicia.

Bramkarz SSV Jahn wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 80. minucie bramkę zdobył Simon Zoller. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Robert Zulj.

W 87. minucie Robert Zulj został zmieniony przez Erhana Mašovicia, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania za Simona Zollera wszedł na boisko Thomas Eisfeld, co miało wzmocnić drużynę VfL Bochum. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benedikta Gimbera na Aarona Opoku.

Jedenastka SSV Jahn ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Thomas Eisfeld.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Manuel Riemann
73′ Sebastian Nachreiner
Danilo Teodoro Soares
23′ 88′ Benedikt Gimber
Anthony Losilla
18′ 73′ Sebastian Stolze
Danny Blum15′ 73′
46′ Jan-Niklas Beste
Gerrit Holtmann73′
Max Besuschkow
Robert Tesche
Jann-Christopher George
Robert Zulj87′
73′ Andreas Albers Nielsen
Simon Zoller  80′ 90′
Alexander Weidinger
Paul Grave
73′ Oliver Hein
Sebastian Maier
73′ André Becker
Silvère Ganvoula M'boussy73′
46′ Kaan Caliskaner
Erhan Mašović87′
88′ Aaron Opoku
Miloš Pantović73′
73′ Jan-Marc Schneider
Tom Weilandt

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka SSV Jahn w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.