SSV Jahn 2000 Ratyzbona - SV Sandhausen 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 2. kolejka 2. Bundesligi

31 lipca na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie odbyło się spotkanie 2. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i SV Sandhausen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSV Jahn 3-0. Na stadionie zasiadło 5 018 widzów.

2. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-07-31 13:30 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 5018 | Arbiter: Patrick Alt
J. Zwarts 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna SV Sandhausen wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie żółtą kartką został ukarany Oumar Diakhité, piłkarz SV Sandhausen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 34. minucie spotkania, gdy Carlo Boukhalfa zdobył pierwszą bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Erik Zenga z SV Sandhausen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Carlo Boukhalfa z drużyny gospodarzy. Była to 49. minuta meczu. W 62. minucie za Bashkima Ajdiniego wszedł Dennis Diekmeier.

Trener SV Sandhausen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alexandra Essweina i na pole gry wprowadził napastnika Juliusa Biadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trzeba było trochę poczekać, aby Scott Fitzgerald wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Konrad Faber.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Oumar Diakhité osłabiając zespół SV Sandhausen. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 18. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 81. minucie spotkania, gdy Joël Zwarts zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sarpreet Singh.

Trener SSV Jahn postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Carla Boukhalfę wszedł Jan-Niklas Beste, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Aleksandr Vyacheslavovich Zhirov
 70′ Scott Fitzgerald Kennedy
Immanuel Höhn
90′ Erik Wekesser
Bashkim Ajdini62′
Konrad Faber
Janik Jay Bachmann80′
Benedikt Gimber
Chima Sean Okoroji80′
 34′ 49′ 85′ Carlo Gregor Boukhalfa
Erik Zenga45′ 76′
85′ Sarpreet Singh
Cebio Soukou
90′ Andreas Albers Nielsen
Daniel Keita-Ruel
80′ David Otto
Alexander Esswein62′
Thorsten Kirschbaum
Rick Wulle
85′ Jan-Niklas Beste
Dennis Diekmeier62′
90′ Jan Elvedi
Nils Röseler
Sebastian Nachreiner
Arne Sicker80′
85′ Christoph Moritz
Gianluca Gaudino80′
Björn Karl Zempelin
Anas Ouahim
André Becker
Enrique Manuel Peña Zauner
90′ Kaan Caliskaner
Carlo Sickinger76′
80′  81′ Joël Zwarts
Julius Valentin Biada62′

Piłkarze SV Sandhausen otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.