SSV Jahn 2000 Ratyzbona - SpVgg Greuther Fürth 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 25. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 25. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 17 marca, zespół SSV Jahn przegrał z Greuther Fuerth 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie.

B. Hrgota 13',64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Listków Koniczyny” w 13. minucie spotkania, gdy Branimir Hrgota strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Paul Seguin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Greuther Fuerth.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Branimir Hrgota z ”Listków Koniczyny”. Przy strzeleniu gola pomagał Timothy Tillman.

W 65. minucie Oliver Hein został zmieniony przez Nicolasa Wählinga. W tej samej minucie w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Albion Vrenezi wszedł za Jana-Niklasa Bestego. W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andreas Albers, a murawę opuścił Aaron Opoku.

A kibice Greuther Fuerth nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dicksona Abiamę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Håvard Kallevik. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Listków Koniczyny” doszło do zmiany. Julian Green wszedł za Sebastiana Ernsta.

Prawie natychmiast Jann-Christopher George wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn, strzelając gola w 67. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował David Otto.

W 73. minucie David Otto został zmieniony przez Kaana Caliskanera, a za Christopha Moritza wszedł na boisko Charalambos Makridis, co miało wzmocnić jedenastkę SSV Jahn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timothy'ego Tillmana na Paula Jaeckla oraz Branimira Hrgotę na Hansa Sarpeiego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Antonowi Stachowi z ”Listków Koniczyny”. Była to 90. minuta spotkania. Zespołowi SSV Jahn zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Greuther Fuerth.

Sascha Burchert
65′ Oliver Hein
Marco Meyerhöfer
Jan Elvedi
Maximilian Bauer
Benedikt Gimber
Mergim Mavraj
65′ Jan-Niklas Beste
David Raum
Max Besuschkow
Paul Seguin
 67′ Jann-Christopher George
Timothy Tillman86′
78′ Christoph Moritz
Sebastian Ernst67′
65′ Aaron Opoku-Tiawiah
Anton Stach90′
73′ David Otto
Gian-Luca Itter
65′ Albion Vrenezi
Paul Jaeckel86′
65′ Nicolas William Wähling
Julian Green67′
65′ Andreas Albers Nielsen
Jamie Leweling
73′ Kaan Caliskaner
Hans Nunoo Sarpei87′
78′ Charalambos Makridis
Dickson Abiama66′
Jan-Marc Schneider
Robin Luca Kehr

Jedenastka SSV Jahn zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników SSV Jahn żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna ”Listków Koniczyny” w drugiej połowie dokonała czterech zmian.