SSV Jahn 2000 Ratyzbona - Hamburger SV 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 25 kwietnia, drużyna SSV Jahn zremisowała z HSV 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie.

S. Kittel 82'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół SSV Jahn przebywa na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna HSV zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andreas Albers wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

Trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Klaus Gjasula, a murawę opuścił Moritz Heyer. Drugą połowę jedenastka HSV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeremy'ego Dudziaka wszedł Khaled Narey.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Erik Wekesser z drużyny gospodarzy. Była to 63. minuta meczu. W 68. minucie Josha Karaboue został zastąpiony przez Jana Gyameraha. W 70. minucie w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. David Otto wszedł za Jana-Marca Schneidera.

Kibice SSV Jahn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aarona Opoku. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Charalambos Makridis. W 73. minucie Manuel Wintzheimer został zmieniony przez Robina Meißnera, co miało wzmocnić jedenastkę HSV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaana Caliskanera na Floriana Heistera.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na osiem minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Sonny Kittel. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 86. minucie Stephan Kofi został zmieniony przez Ricka van Drongelena, co miało wzmocnić zespół HSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Albersa na André Beckera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Stephan Kofi Ambrosius86′
63′ Erik Wekesser
Tim Leibold23′
36′ Benedikt Gimber
Aaron Hunt
70′ Jan-Marc Schneider
Jeremy Dudziak46′
70′ Charalambos Makridis
Moritz Heyer17′ 46′
Max Besuschkow
Manuel Paul Wintzheimer73′
 45′ 90′ Andreas Albers Nielsen
Simon Terodde
77′ Kaan Caliskaner
Rick van Drongelen86′
77′ Florian Heister
Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Christoph Moritz
Klaus Fatmir Gjasula46′
Nicolas Wähling
Gideon Jung
90′ André Becker
David Kinsombi
70′ Aaron Opoku-Tiawiah
Khaled Narey46′
70′ David Otto
Robin Maximilian Meißner73′

Przewaga drużyny HSV w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka SSV Jahn w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.