SSV Jahn 2000 Ratyzbona - FC Würzburger Kickers 2-1 (0-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 2. Bundesligi

28 listopada na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie odbyło się spotkanie 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i Wuerzburger Kickers. Mecz zakończył się zwycięstwem SSV Jahn 2-1.

H. Hansen 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

W 56. minucie Lars Dietz zastąpił Niklasa Hoffmanna. Trener SSV Jahn postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Albiona Vreneziego i na pole gry wprowadził napastnika Aarona Opoku, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Niklas Hoffmann osłabiając tym samym zespół Wuerzburger Kickers.

Bramkarz Wuerzburger Kickers wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Jan-Niklas Beste. Asystę przy golu zanotował Benedikt Saller.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Frank Ronstadt, Mitja Lotrič, a na ich miejsce weszli David Kopacz, Florian Flecker.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 88. minucie spotkania, gdy Sebastian Stolze zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Aaron Opoku.

W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Erikowi Wekesserowi z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Wuerzburger Kickers szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę kontaktową zdobył Hendrik Hansen. Bramka padła po podaniu Miti Lotriča.

Minutę później arbiter przyznał żółte kartki Maksowi Besuschkowowi, Aaronowi Opoku z SSV Jahn. Drużynie Wuerzburger Kickers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu SSV Jahn.

Fabian Giefer
39′ 73′ Oliver Hein
Hendrik Hansen  90′ 10′
Sebastian Nachreiner
Ewerton Jose Almeida Santos60′
Jan Elvedi
Daniel Hägele
90′ Erik Wekesser
Lars Dietz56′
73′ Christoph Moritz
Florian Flecker34′ 84′
25′ 61′ Albion Vrenezi
Dominik Meisel
90′ Max Besuschkow
David Peter Kopacz84′
 88′ Sebastian Stolze
Robert Herrmann
82′ Andreas Albers Nielsen
Patrick Sontheimer
27′ 73′ Kaan Caliskaner
Ridge Munsy56′
Alexander Weidinger
Hendrik Bonmann
73′  83′ Jan-Niklas Beste
Tobias Kraulich
Scott Fitzgerald Kennedy
Leroy Kwadwo
Markus Palionis
Frank Ronstadt84′
73′ Benedikt Saller
Douglas Franco Texeira60′
73′ Jann-Christopher George
Chris David
82′ André Becker
Niklas Hoffmann56′ 66′
61′ 90′ Aaron Opoku-Tiawiah
Dominic Baumann56′
Jan-Marc Schneider
Mitja Lotrič84′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.