SSV Jahn 2000 Ratyzbona - FC Erzgebirge Aue 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi

4 kwietnia na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie odbył się mecz 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i Erzgebirge Aue. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

S. Gonther 85'

Drużyna SSV Jahn przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół SSV Jahn wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSV Jahn w piątej minucie spotkania, gdy Jann-Christopher George strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Andreas Albers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SSV Jahn.

W 66. minucie Charalambos Makridis został zastąpiony przez Davida Ottę. W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Stolzego. Na boisko wszedł Albion Vrenezi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Ognjena Gnjaticia, zawodnika Erzgebirge Aue. Kibice Erzgebirge Aue nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calogera Rizzuta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Gaëtan Bussmann. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 79. minucie kartkę dostał John-Patrick Strauß z Erzgebirge Aue.

Zespół Erzgebirge Aue otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Sören Gonther. Asystę przy bramce zaliczył Pascal Testroet.

W 87. minucie w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Philipp Riese wszedł za Dimitrija Nazarova. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartką został ukarany Calogero Rizzuto, piłkarz gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

John-Patrick Strauß79′ 82′
66′ Sebastian Stolze
Gaëtan Bussmann72′
66′ Charalambos Makridis
Louis Samson
Max Besuschkow
Dimitrij Nazarov87′
 5′ Jann-Christopher George
Florian Krüger82′
78′ Andreas Albers Nielsen
Antonio Jonjić82′
66′ Albion Vrenezi
Erik Majetschak
78′ André Becker
Philipp Riese87′
66′ David Otto
Calogero Rizzuto72′ 90′
Jan-Marc Schneider
Philipp Zulechner82′

Arbiter nie ukarał zawodników SSV Jahn żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka SSV Jahn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.