SSV Jahn 2000 Ratyzbona - 1. FC Koeln 2-2 (2-2,2-2) rzuty karne 4-3. Puchar Niemiec

3 lutego na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SSV Jahn a FC Koeln. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Koeln, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3.

E. Dennis 22'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Koeln w czwartej minucie spotkania, gdy Ismail Jakobs strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Jannes-Kilian Horn.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Koeln, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Dennis. W zdobyciu bramki pomógł Ismail Jakobs.

W 25. minucie za Sebastiana Nachreinera wszedł Scott Fitzgerald. W 33. minucie w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Benno Schmitz wszedł za Mariusa Wolfa.

Zawodnicy SSV Jahn odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył Scott Fitzgerald.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ jedenastka SSV Jahn doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jann-Christopher George. Bramka padła po podaniu Andreasa Albersa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 46. minucie Ondrej Duda został zmieniony przez Maksa Meyera, a za Elvisa Rexhbecaja wszedł na boisko Salih Özcan, co miało wzmocnić zespół FC Koeln. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Ottę na Kaana Caliskanera w 69. minucie oraz Janna-Christophera George'a na Albiona Vreneziego w tej samej minucie. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Benna Schmitza z FC Koeln, a w 70. minucie Albiona Vreneziego z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W 83. minucie regulaminowego czasu gry w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. Florian Heister wszedł za Benedikta Sallera. W drugiej połowie nie padły gole.

Timo Horn
83′ Benedikt Saller
Jorge Meré Pérez
25′ Sebastian Nachreiner
Jannes-Kilian Horn
Jan Elvedi
Rafael Czichos93′
Erik Wekesser
Marius Wolf33′
 43′ 70′ Jann-Christopher George
Noah Katterbach105′
Benedikt Gimber
Elvis Rexhbeçaj46′
Max Besuschkow
Ellyes Joris Skhiri
105′ Sebastian Stolze
Ondrej Duda46′
Andreas Albers Nielsen
Emmanuel Bonaventure Dennis  22′ 78′ (k.) 96′
69′ David Otto
Ismail Joshua Jakobs  4′
Alexander Weidinger
Ron-Robert Zieler
25′  35′ Scott Fitzgerald Kennedy
Benno Schmitz33′ 47′
Markus Palionis
Dominick Drexler105′
83′ Florian Heister
Marco Höger
Christoph Moritz
Dimitris Limnios
70′ 70′ Albion Vrenezi
Max Meyer46′
105′ André Becker
Salih Özcan46′
69′ Kaan Caliskaner
Jan Thielmann
Aaron Opoku-Tiawiah
Toluwalase Emmanuel Arokodare96′

W 93. minucie kartkę dostał Rafael Czichos, piłkarz FC Koeln. W 96. minucie Emmanuel Dennis został zmieniony przez Toluwalase'a Arokodare'a, a za Noaha Katterbacha wszedł na boisko Dominick Drexler, co miało wzmocnić drużynę FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Stolzego na André Beckera.

W dogrywce nie padły bramki.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka SSV Jahn pokonała zawodników FC Koeln 4-3. Swoją drużynę pogrążyli Jorge Meré, Jannes-Kilian Horn, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Andreas Albers z drużyny SSV Jahn, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego zespół wygrał.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Koeln pokazał dwie.