SSV Jahn 2000 Ratyzbona - 1. FC Heidenheim 1846 0-3 (0-2). Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 18 kwietnia, zespół SSV Jahn przegrał z FC Heidenheim 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Jahnstadion Regensburg w Ratyzbonie.

T. Kleindienst 80'

Jedenastka FC Heidenheim bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół SSV Jahn wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Heidenheim w 11. minucie spotkania, gdy Denis Thomalla zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Tobias Mohr.

Między 17. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół SSV Jahn ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Mainka.

Trener SSV Jahn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christopha Moritza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Scott Fitzgerald.

Drugą połowę zespół SSV Jahn rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaana Caliskanera wszedł Jan-Marc Schneider. W 54. minucie Jan Schöppner zastąpił Andreasa Geipla.

Po chwili trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Stefan Schimmer, a murawę opuścił Christian Kühlwetter. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SSV Jahn: Benediktowi Gimberowi w 67. i Erikowi Wekesserowi w 70. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Heidenheim w 80. minucie spotkania, gdy Tim Kleindienst zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Heidenheim: Julian Stark, Marc Schnatterer, a na ich miejsce weszli Tim Kleindienst, Robert Leipertz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kevin Müller
33′ 67′ Benedikt Saller
Marnon Busch
Jan Elvedi
Patrick Mainka  36′
41′ Scott Fitzgerald Kennedy
Oliver Hüsing
70′ Erik Wekesser
Jonas Föhrenbach
46′ Kaan Caliskaner
Robert Leipertz86′
67′ Benedikt Gimber
Tobias Mohr64′
Max Besuschkow
Jan Schöppner25′ 54′
76′ Sebastian Stolze
Denis Thomalla  11′ 17′
Andreas Albers Nielsen
Christian Kühlwetter64′
67′ David Otto
Tim Kleindienst  80′ (k.) 86′
Alexander Weidinger
Vitus Eicher
67′ Oliver Hein
Marvin Lee Rittmüller
Markus Palionis
Oliver Steurer
Florian Heister
Andreas Geipl54′
41′ Christoph Moritz
Florian Pick64′
Nicolas Wähling
Marc Schnatterer86′
67′ André Becker
Kevin Sessa
76′ Aaron Opoku
Julian Stark86′
46′ Jan-Marc Schneider
Stefan Schimmer64′

Przewaga drużyny SSV Jahn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Heidenheim pokazał dwie.