SpVgg Unterhaching - SV Wehen Wiesbaden 2-1 (1-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

28 listopada na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbyło się starcie 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i SV Wehen. Mecz zakończył się zwycięstwem SpVgg Uterhaching 2-1.

M. Malone 2'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka SV Wehen wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy SV Wehen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Maurice Malone. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę zaliczył Tobias Schwede.

W 18. minucie sędzia ukarał kartką Markusa Schwabla, piłkarza SpVgg Uterhaching.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie gola wyrównującego strzelił Dominik Stroh-Engel. Asystę przy bramce zaliczył Markus Schwabl.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Gianluce Kortemu w 32. i Sassze Mockenhaupt w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 50. minucie kartkę otrzymał Felix Göttlicher z SpVgg Uterhaching.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę SpVgg Uterhaching przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wynik ustalił Luca Marseiler.

W 64. minucie kartkę dostał Niclas Anspach z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Benedict Hollerbach, a murawę opuścił Phillip Tietz. W tej samej minucie Tobias Schwede został zmieniony przez Michaela Guthörla.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartkami Moritza Heinricha ze SpVgg Uterhaching oraz Maurice Malone'a, Michela Niemeyera z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Tim Boss
18′ Markus Schwabl
Moritz Kuhn87′
50′ Felix Göttlicher
Sascha Mockenhaupt37′
Robert Müller
Florian-Horst Carstens
Max Dombrowka
Michel Niemeyer90′
64′ Niclas Anspach
Paterson Chato Nguendong
Niclas Stierlin
Gianluca Korte32′
Paul Grauschopf
Tobias Schwede68′
 54′ 87′ Luca Marseiler
Jakov Medić
81′ Patrick Hasenhüttl
Maurice Maximilian Malone  2′ 90′
 21′ 71′ Dominik Stroh-Engel
Ben Bischof
81′ Alexander Fuchs
Michael Boris Guthörl68′
71′ 90′ Moritz Heinrich
Marc Lais
87′ Boipelo Mashigo
Benedict Hollerbach68′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy SV Wehen dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.