SpVgg Unterhaching - SV Waldhof Mannheim 07 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 35. kolejka 3. Ligi

5 maja na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbył się pojedynek 35. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i Waldhofu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Waldhofu 2-0. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Dennis Jastrzembski.

R. Garcia 24',60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka SpVgg Uterhaching wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Waldhofu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki SpVgg Uterhaching była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waldhofu w 24. minucie spotkania, gdy Rafael Garcia strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Anton-Leander Donkor.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jannisa Turtschana ze SpVgg Uterhaching, a w 41. minucie Dennisa Jastrzembskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Waldhofu.

Na murawie, jak to często zdarzało się SpVgg Uterhaching w tym sezonie, pojawił się Paul Grauschopf, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Boipela Mashiga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę drużyna SpVgg Uterhaching wyszła w zmienionym składzie, za Alexandra Fuchsa, Jannisa Turtschana weszli Christoph Ehlich, Max Dombrowka.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rafael Garcia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waldhofu, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Dennis Jastrzembski.

W 69. minucie Stephan Hain został zmieniony przez Dominika Stroha-Engla. A trener Waldhofu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josepha Boyambę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dennis Jastrzembski. W 79. minucie Niclas Anspach został zmieniony przez Fynna Seidla, co miało wzmocnić drużynę SpVgg Uterhaching. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Martinovicia na Gerrita Gohlkego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Marcel Seegert
38′ 46′ Jannis Turtschan
Anton-Leander Donkor
46′ Boipelo Mashigo
Max Christiansen
46′ Alexander Fuchs
Dennis Jastrzembski41′ 72′
79′ Niclas Anspach
Rafael García Doblas  24′, 60′
Niclas Stierlin
Stefano Russo
Moritz Heinrich
Arianit Ferati
69′ Stephan Hain
Dominik Martinović88′
Steve Kroll
Jan-Christoph Bartels
46′ Max Dombrowka
Gerrit Gohlke88′
46′ Christoph Ehlich
Jan Just
46′ Paul Grauschopf
Emmanuel Léonce Kouadio
Lucas Hufnagel
Joseph Boyamba72′
79′ Fynn Seidel
Marco Schuster
69′ Dominik Stroh-Engel
Onur Ünlüçifçi

Zespół Waldhofu był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka SpVgg Uterhaching w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.