SpVgg Unterhaching - SG Dynamo Drezno 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 31. kolejka 3. Ligi

11 kwietnia na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbyło się spotkanie 31. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i Dynama Drezno. Starcie zakończyło się zwycięstwem SpVgg Uterhaching 2-0.

C. Greger 57'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna SpVgg Uterhaching znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to jedenastka Dynama Drezno zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Dynama Drezno wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół SpVgg Uterhaching w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Stephan Hain. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Markus Schwabl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SpVgg Uterhaching.

Drugą połowę zespół Dynama Drezno rozpoczął w zmienionym składzie, za Christopha Dafernera wszedł Luka Štor. Trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pascal Sohm, a murawę opuścił Agyemang Diawusie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SpVgg Uterhaching w 57. minucie spotkania, gdy Christoph Greger strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 63. minucie Yannick Stark zastąpił Paula Willa.

W tej samej minucie w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Heinz Mörschel wszedł za Marvina Stefaniaka. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sebastian Mai, zawodnik gości. Kibice SpVgg Uterhaching nie mogli już doczekać się wprowadzenia Niclasa Stierlina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Stephan Hain.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moritza Heinricha ze SpVgg Uterhaching, a w 86. minucie Philippa Hosinera z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Tim Knipping
 57′ (k.) Christoph Greger
Sebastian Mai70′
Jannis Turtschan
Ransford-Yeboah Königsdörffer
81′ 90′ Moritz Heinrich
Marvin Stefaniak63′
Alexander Fuchs
Julius Kade
90′ Niclas Anspach
Niklas Kreuzer
Robert Müller
Yannick Stark63′
 40′ 79′ Stephan Hain
Agyemang Diawusie46′
90′ Patrick Hasenhüttl
Christoph Daferner46′
Steve Kroll
Stefan Kiefer
90′ Christoph Ehlich
Jonas Kühn
Paul Grauschopf
Heinz Mörschel63′
Julian Richter
Paul Will63′
90′ Fynn Seidel
Philipp Hosiner85′ 86′
79′ Niclas Stierlin
Pascal Sohm46′
90′ Dominik Stroh-Engel
Luka Štor46′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dynama Drezno pokazał dwie.

Zespół SpVgg Uterhaching w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.