SpVgg Unterhaching - SC Verl 1924 3-4 (1-1). Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi

12 stycznia na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbył się pojedynek 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i Verlu 1924. Mecz zakończył się zwycięstwem Verlu 1924 4-3. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Patrick Schikowski.

B. Taz 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alexandra Fuchsa ze SpVgg Uterhaching, a w 15. minucie Mehmeta Kurta z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Verlu 1924 Lasse Jürgensen.

Piłkarze Verlu 1924 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Lars Ritzka. W zdobyciu bramki pomógł Sascha Korb.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Aygünowi Yildirimowi z zespołu gości. W 54. minucie Niclas Anspach zastąpił Moritza Heinricha.

W 56. minucie w jedenastce Verlu 1924 doszło do zmiany. Mael Corboz wszedł za Saschę Korba.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Hasenhüttl. Asystę przy bramce zanotował Markus Schwabl.

Niedługo później trener SpVgg Uterhaching postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Hufnagla. Na boisko wszedł Niclas Stierlin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Verlu 1924 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Patrick Schikowski, a murawę opuścił Aygün Yildirim.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SpVgg Uterhaching, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie wynik na 3-1 podwyższył Moritz Heinrich. Przy zdobyciu bramki asystował Patrick Hasenhüttl.

W 77. minucie Luca Marseiler został zmieniony przez Juliana Richtera, co miało wzmocnić jedenastkę SpVgg Uterhaching. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Sandera na Matthiasa Haedera.

Zespół gości nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Kasim Rabihic. Bramka padła po podaniu Patricka Schikowskiego.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SpVgg Uterhaching Markus Schwabl.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Berkan Taz. Asystę przy bramce zaliczył Christopher Lannert.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-4.

Robin Brüseke
88′ (samob.) Markus Schwabl
Lars Ritzka  45′
6′ Alexander Fuchs
Philipp Sander79′
69′ Lucas Hufnagel
Sascha Korb56′
77′ Luca Marseiler
Mehmet Alp Kurt15′
Paul Grauschopf
Aygün Yildirim51′ 74′
54′ Niclas Anspach
Berkan Taz  90′
 58′ Patrick Hasenhüttl
Patrick Choroba
54′  75′ Moritz Heinrich
Sergej Schmik
77′ Julian Richter
Mael Corboz56′
69′ Niclas Stierlin
Matthias Haeder79′
Dominik Stroh-Engel
Patrick Schikowski74′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom SpVgg Uterhaching, a piłkarzom gości przyznał dwie.