SpVgg Unterhaching - KFC Uerdingen 05 2-3 (0-2). Liga niemiecka - 29. kolejka 3. Ligi

20 marca na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbyło się spotkanie 29. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i KFC Uerdingen 05. Mecz zakończył się zwycięstwem KFC Uerdingen 05 3-2.

M. Kiprit 64'

Drużyna SpVgg Uterhaching przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka SpVgg Uterhaching wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze KFC Uerdingen 05 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Adriano Grimaldi. Asystę zanotował Patrick Göbel.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Robertowi Müllerowi ze SpVgg Uterhaching. Była to 11. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KFC Uerdingen 05 w 30. minucie spotkania, gdy Assani Lukimya-Mulongoti zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Peter van Ooijen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Markus Schwabl, piłkarz gospodarzy. Drugą połowę zespół SpVgg Uterhaching rozpoczął w zmienionym składzie, za Patricka Hasenhüttla, Jannisa Turtschana weszli Stephan Hain, Max Dombrowka.

W trakcie przerwy trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kolja Pusch, a murawę opuścił Peter van Ooijen. Drugą połowę drużyna SpVgg Uterhaching rozpoczęła w zmienionym składzie, za Feliksa Göttlichera wszedł Paul Grauschopf. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Christianowi Dordzie w 53. i Omarowi Traorèmu w 59. minucie.

W tej samej minucie Adriano Grimaldi zastąpił Muhammeda Kiprita. W tej samej minucie w jedenastce KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Omar Traorè wszedł za Christiana Kinsombiego.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Paul Grauschopf. Przy strzeleniu gola pomógł Luca Marseiler.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie Stephan Hain wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Markusa Schwabla.

Niedługo po stracie bramki drużyna gości znów pokazała swoją wyższość. W 64. minucie wynik ustalił Muhammed Kiprit. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Tim Albutat.

Po chwili trener SpVgg Uterhaching postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Niclasa Anspacha. Na boisko wszedł Julian Richter, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Max Dombrowka z jedenastki gospodarzy. W 80. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Assani Lukimya-Mulongoti nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Lukas Königshofer
46′ Markus Schwabl
Patrick Göbel
46′ Felix Göttlicher
Assani Lukimya-Mulongoti  30′ 80′ (k.)
Christoph Greger
Gino Fechner
46′ Jannis Turtschan
Christian Dorda53′
71′ Niclas Anspach
Dave Gnaase88′
11′ Robert Müller
Peter van Ooijen46′
46′ Patrick Hasenhüttl
Adriano Grimaldi  5′ 59′
Lino-Niklas Volkmer
Hidde Jurjus
46′ 73′ Max Dombrowka
Leon Schneider85′
Christoph Ehlich
Omar Haktab Traorè59′ 59′
46′  60′ Paul Grauschopf
Rijad Kobiljar88′
71′ Julian Richter
Kolja Pusch46′
Niclas Stierlin
Muhammed Enes Kiprit59′  64′
46′  62′ Stephan Hain
Gustav Ølsted Marcussen

Przewaga jedenastki SpVgg Uterhaching w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom SpVgg Uterhaching, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół SpVgg Uterhaching w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.