SpVgg Greuther Fürth - SC Paderborn 07 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi

15 stycznia na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbył się mecz 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i SC Paderborn. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-01-15 18:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Matthias Jöllenbeck
SpVgg Greuther Fürth
SC Paderborn 07
1
1
S. Ernst 8'
C. Führich 24'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka SC Paderborn wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) w ósmej minucie spotkania, gdy Sebastian Ernst strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował David Raum.

Jedenastka Greuther Fuerth niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Chris Führich. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Svena Michela.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Julianowi Greenowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka SC Paderborn wyszła w zmienionym składzie, za Juliana Justvana wszedł Svante Ingelsson. W 55. minucie za Paula Jaeckla wszedł Mergim Mavraj.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Mergimowi Mavrajowi, piłkarzowi gospodarzy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SC Paderborn doszło do zmiany. Christopher Antwi-Adjej wszedł za Chimę Okorojego. Chwilę później trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Jamie Leweling, a murawę opuścił Branimir Hrgota.

A kibice SC Paderborn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Prince-Oseia Owusu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Dennis Srbeny. W 81. minucie Sven Michel został zmieniony przez Marca Terrazzina, a za Chrisa Führicha wszedł na boisko Marcel Heller, co miało wzmocnić jedenastkę SC Paderborn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Håvarda Kallevika na Dicksona Abiamę oraz Juliana Greena na Hansa Sarpeiego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Dickson Abiama, zawodnik Greuther Fuerth.

Johannes Dörfler
55′ Paul Jaeckel
Chris Führich  24′ 89′
45′ 82′ Julian Green
Julian Justvan46′
 8′ Sebastian Ernst
Sven Michel81′
Anton Stach
Maximilian Thalhammer
82′ Håvard Kallevik Nielsen
Ron Schallenberg
72′ Branimir Hrgota
Dennis Srbeny81′
Marius Funk
Jannik Huth
Simon Asta
Kangni Frederic Ananou
55′ 59′ Mergim Mavraj
Marcel Correia
72′ Jamie Leweling
Christopher Antwi-Adjej70′
82′ Hans Nunoo Sarpei
Marcel Heller89′
Timothy Tillman
Svante Ingelsson46′
82′ 90′ Dickson Abiama
Aristote Nkaka Bazunga
Robin Luca Kehr
Prince-Osei Owusu81′

Marco Terrazzino81′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Greuther Fuerth przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka SC Paderborn w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.